İYİ Parti 6’ıncı Sıra Meclis Üyesi Adayı Erkan Karataş, partisinden istifa ederek beraberindeki 150 kişilik grupla birlikte desteğini açıkladı. Karataş, “Perde arkasında hoş olmayan ilişkiler beni üzdü” dedi. Torbalı Sadık İleri Bulvarı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek destek açıklaması yapan Erkan Karataş’a CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir ve CHP İlçe Başkanı Hakkı Polat eşlik etti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği açıklamada konuşan Erkan Karataş, İYİ Parti’de sade bir üye olarak başlayan siyasi hayatının geçen zaman zarfında ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı ve meclis üyesi aday adaylığı olarak devam ettiğini hatırlattı.

“PERDE ARKASINDA HOŞ OLMAYAN İLİŞKİLER BENİ ÜZDÜ”

Başkan Demir 38 günde 60 mahallede vatandaşlarla buluştu Başkan Demir 38 günde 60 mahallede vatandaşlarla buluştu

“Her şeyin yolunda gittiğini düşünürken en yakınımız dediklerimizin perde arkalarında hiç de hoş olmayan ilişkiler kurduğunu öğrenmem beni haliyle üzdü” diyen Karataş, “İYİ Parti’nin aday belirleme metotlarındaki tutarsızlık ben dâhil birçok partiye gönül vermiş vatandaşlarımızda hayal kırıklığına sebep olmuştur. Genel Başkanın 6’lı masadan kalkıp tekrar oturmasından sonra başlayan ve yerelde işbirliklerinin yapılmayacağı da kesinleşince İYİ Parti adına geriye gidiş hızlanmış oldu” değerlendirmesini yaptı.

“ÖVÜNÇ DEMİR VE LİYAKATLİ KADROLAR DAHA İYİ HİZMET EDECEK”

Karataş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Torbalı’da İYİ Parti’nin aday çıkarması her ne kadar en başta bizleri sevindirmiş olsa da yaşanan olaylardan ve geldiğimiz bu noktada hiçte umudun olmadığı sadece bir bölen taraf olacağından dolayı, bu çıkışın sadece AK Parti’ye fayda sağlayacağından, bugün ben ve benim gibi düşünen İYİ Parti’ye gönül vermiş arkadaşlarımla birlikte İYİ Parti’den istifa ediyoruz. Övünç Demir ve liyakatli kadrolarının Torbalının geleceğine daha iyi hizmet edeceğine inancımızdan ötürü İYİ Parti Meclis Üyeliği adaylığı ve üyeliğinden istifa edip, Cumhuriyet Halk Partisine katılmaya karar verdik. Allah mahcup etmesin.”

Editör: Haber Merkezi