Aydın'ın Söke İlçesi'nde oturan 40 yaşındaki evli ve 4 çocuk babası Şerafettin Akalın, 14 Aralık'ta evinden çıkmış ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Akalın'ın cansız bedeni, başı gövdesinden ayrılmış olarak Granta Mevkii'nde boş arazide bulunmuştu. Cinayeti ise  Torbalı'daki özel klinikte diş hekimi olan Alper Özbaşlı’nın işlediği tespit edilmişti. Özbaşlı yapılan soruşturma kapsamında tutuklanırken kan donduran ifadesi ise ortaya çıktı.  Alper Özbaşlı, tüyler ürperten cinayeti, "Olay günü ikaz etmiş olmama rağmen arazime izinsiz olarak yine girdiğini gördüm. Yanına gelerek tekrar ikazda bulunarak arazimi terk etmesini söyledim. Aramızda tartışma çıktı ve bana baltayla saldırdı. Ben de elime geçirdiğim bıçakla Şerafettin'i bıçakladım. Ardından olay yerinden uzaklaştım. Ertesi gün tekrar olay yerine geldim. Fakat Şerafettin'in ölüsüyle karşılaştım. Bana saldırdığı baltayla kafasını kestim ve çuvala koydum. Tekrar olay yerini terk ettim. Yine ertesi günü cesedi ortadan kaldırmak için olay yerine geldim. Kafamda cesedi yakarak ortadan yok etmek vardı. Fakat bunu beceremedim." diye ifade verdi.

ACILI AİLE KONUŞTU
Şerafettin Akalın'ın eşi Birsen Akalın, çocukları Mertcan, Yelda, Havva ve Hazal Akalın, Şerafettin Akalın'ın ağabeyleri Güven Akalın ve Özkan avukatları Ferhat Bakır ile bugün Söke Adliyesi'ne geldi. Aile adına konuşan Avukat Bakır, "Dosyadaki gizlilik kararından dolayı şüphelinin ifadeleri bize verilmedi. Özellikle bir eş ve 4 tane çocuk var. Benim müvekkilim olan Şerafettin'in kimseye bir zararı dokunmamıştır. Bu kapsamda daha önce bir olay geçirmemiştir. Yani ben şunu kamuoyuna söylemek istiyorum; bu konuda bir tanık varsa bu kapsamda gelsin ifadesini de versin. Çünkü belki de gerçek sanıklar şüpheliler dışarıda geziyor. Özellikle bir kişi üzerine alıp bu kapsamda diğerlerini kurtarmış gözükmekte şu an. Yasal itirazlarımızı her zaman yenileyeceğiz. Otopsi raporu bekleniyor. İddianame hazırlanması için bu dosya burada kapanmayacak" dedi.

ÇOK ÜZGÜNÜM ÇOK
Acılı eş Birsen Akalın da habercilere yaptığı açıklamada üzgün olduğunu ve adalet istediğini anlattı. Akalın, "Buradan bütün devlet büyüklerime sesleniyorum. Kabul etmiyorum bu şekilde suçlamayı. Böyle olmadı yani. Biz bunu bir kişinin yaptığına inanmıyoruz, ifadesine de inanmıyoruz. Bu Akalın ailesinin meselesi değil, bütün Söke ve Türkiye'nin meselesidir. Mal yok hiç bir şey yok. 4 Aylık bebeği babasız bırakmaya değmedi. 1 kişinin gücü eşime yetmez. Açık ve net söylüyorum. Biz bu davanın peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı

Editör: Ömer Dur