Torbalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Erol’un girişimleriyle Fenerbahçe'nin efsane başkanı Aziz Yıldırım, bugün Torbalı’ya geldi. Yıldırım, bugün saat 13.30’da İsmail Uygur Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide taraftarlara seslendi. Fenerbahçeli taraftarlar efsane başkanlarına yoğun sevgi seli gösterirken, salon tıka basa doldu. Gerçekleşen buluşmada Torbalı Belediye Başkan Vekili Ertan Çelik, Aziz Yıldırım’a plaket takdim etti. Taraftarların sorularını da cevaplayan Yıldırım, hafta sonu gerçekleşecek olan kongreyi kazanması takdirde dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında gösterilen Jose Mourinho’yu takımın başına getireceğini müjdeledi.

MOURİNHO’YU GETİRECEĞİZ

Yıldırım, yaptığı açıklamada: “Mourinho’yu getireceğiz dedik. İnşallah hafta sonu gidiyorum, görüşeceğiz ve ikna edip getireceğiz. Cumartesi Londra'da Mourinho ile buluşacağız. Mourinho bana, Fenerbahçe -İstanbulspor maçını izlediğini söyledi. Onunla konuşup takım hakkında ne gerekiyorsa ona göre hazırlık yapacağız.” dedi. Öte yandan edinilen bilgiye göre sözleşme detaylarının 2+1 yıllık olduğu öğrenildi.

STADIN KAPASİTESİNİ 60 BİNE ÇIKARACAĞIZ

Açıklamalarını sürdüren Aziz Yıldırım, “Stadın kapasitesini 60 bine çıkaracağız. Yapacağımız değişikliklerle iç sahada her geleni yeneceğiz. İçeride maç kaybetmeyeceğiz. Volkan Demirel'i yönetime almak istedik. Fakat teknik direktör olarak devam etmek istediğini söyledi. Oğuz Çetin'le de görüştük ama federasyonda devam etmeye karar verdi. Planladığımız organizasyonda Fenerbahçe 'ye hizmet etmiş isimler olacak” dedi.  

Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı

SPONSOR OLMAK İSTEYEN ÇOK FAZLA FİRMA VAR

Seçimdeki rakibi Ali Koç’a da göndermelerde bulunan efsane başkan, “Ali Başkan seçilmese bile sponsorlukları kulüpten çekmeyeceğini söyledi. Ama bizim seçilmemiz durumunda gelmek isteyen çok fazla sponsor var. Seçilirsem duruma göre değerlendirme yapıp daha çok veren olursa onunla anlaşacağız. Açıklanan kitapçıkta Ali Koç'a kulübün 1.5 milyar TL borcu olduğu görünüyor. Şubat ayından sonrasını göremiyoruz. Kitapçıkta ne yazdığını iyi okuyun. 150 milyon dolar hibe edeceğini söylemişti. Peki hibe etti mi, bunun ne kadarını hibe etti bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON OLACAK TAKIM KURACAĞIZ

Yıldırım konuşmasını “Biz öncelikle şampiyon olacak takım kuracağız, sonra stadı yapacağız, sonra eldeki arazileri değerlendireceğiz. Borcu sıfırlayacağız. Üniversiteyi geri alacağız. Fenerbahçe'yi özlenen günlere döndüreceğiz. Rakip camialar Fenerbahçe Başkanı hakkında küfürlü tezahürat yapmaz. Buna izin vermeyiz. Bunu yapanlara da günü gelince hesabı ödetilir”  diyerek sonlandırdı. Öte yandan Yıldırım, konuşmasının ardından taraftarlara imza dağıttı.

Editör: Ömer Dur