Ayrancılarlı gençlerden Bağcı’ya tam destek Ayrancılarlı gençlerden Bağcı’ya tam destek

Bugün sabah saatlerinde Sarnıç-Ayrancılar seferini yapan 705 nolu ESHOT Kısık dağ yolunda feci bir kaza yapmıştı. Karşıdan gelen TIR’a çarpmamak için manevra yapan ESHOT şoförü ormana girmiş ve ağaçlara çarparak durabilmişti.  Ayrancılar’da ikamet eden vatandaşların da olduğu ESHOT’ta 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişinin de yaralandığı öğrenildi.  Kazayla ilgili soruşturma devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi kazayla ilgili açıklama yaptı. Büyükşehir’den yapılan açıklama şu şekilde;

Ayrancılar-Sarnıç Aktarma Merkezi hattında sefer yapan 705 hat numaralı ESHOT otobüsümüz saat 7.15 sıralarında Sarnıç Orman Yolu Mevkii’nde karşı yönden şerit ihlali yaparak gelen TIR’a çarpmamak için sağa manevra yapmıştır. Buna rağmen TIR otobüsün körük kısmından çarpmıştır.

Kazada bir yolcu hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 3 yolcu ise tedavi altındadır. Genel durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Yaşamını yitiren yolcumuza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Kazayla ilgili inceleme devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine arz ederim.

Editör: Ömer Dur