Yeniden Refah adayından AK Parti'ye tarihi eleştiri Yeniden Refah adayından AK Parti'ye tarihi eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, bugün Dağ Restaurant’ta gerçekleşen bir kahvaltı programında ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. 300’e yakın başkan ve yöneticinin katıldığı toplantıda sivil toplumun yerel yönetimler için önemine dikkat çeken Demir, eşit, adil ve liyakate dayalı bir yerel yönetim inşasında sivil toplumdan da destek alacaklarını vurguladı. Dijital çağa uygun bir sistem kuracaklarını ve Torbalılı hemşehrilerin belediye hizmetlerini en yüksek seviyeye çıkaracaklarının müjdesini veren Demir, katılımcılardan 31 Mart seçimleri için destek istedi. Kahvaltının hemen ardından gerçekleşen sohbet kısmında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin sorun ve taleplerini dinleyen Demir ve STK temsilcileri; seçim süreci, 1 Nisan sonrası süreç ve Torbalı’nın geleceğine dair görüş alışverişinde de bulundular. Torbalı’yı marka kent yapmak için yola çıktığının altını çizen Demir, sohbet boyunca sosyal belediyecilik ve ilçeyi vizyon sahibi yönetim anlayışıyla buluşturma konusuna vurgu yaptı.

“YEDİDEN YETMİŞE HER KESİMİN TALEPLERİNİ KARŞILAYACAK PROJELERİM VAR”

Torbalılıların doğulu-batılı, genç-yaşlı demeden her kesiminin taleplerini karşılayacak projeleri olduğunu da ifade eden Demir, kısmen bahsettiği projelerinin tamamını 21 Şubat tarihinde gerçekleşmesi planlanan lansmanda açıklayacağını duyurarak kahvaltı programına katılanları lansmana da davet etti. Öte yandan Demir, belediyecilik hizmetlerinde teknolojiyi sonuna kadar kullanacaklarını ve liyakate dayalı bir ekip ile çalışılacağının da altını çizdi. Sistemin sorunları çözmeye dayalı kurulacağını da ifade eden Demir, sorunların hasır altına atılmadığı, her sorunun tek tek çözülerek ilerleneceğinin teminatını verdi. 

“GÜCÜMÜ TORBALILI HEMŞEHRİLERİMDEN ALIYORUM”

Buluşmanın sonlarına doğru kısa bir de konuşma yapan CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir’in “İlk yola çıktığımda dediğim gibi; kimseye söz vermiyorum. Kimseye taviz vermiyorum. Hak, hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa onu uyguluyorum. Bunları uygularken gücümü sizlerden, Torbalılı hemşehrilerimden alıyorum. Benim cebimde mavi boncuk yok, hak ettiğine hakkını vermek var” sözleri katılımcılardan büyük destek aldı.