Cumhuriyet Halk Partisi, bugün Torbalı’da dev bir mitinge imza attı. CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir’in startı verdiği mitinge CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, diğer ilçe belediye başkan adayları, il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve ilçe sakinleri katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı mitingde Demir’e ve Tugay’a yoğun ilgi gösterildi. Daha sonra ise otobüsün üzerine çıkan başkan adayları mitinge gelen ilçe sakinlerine seslendi.

Başkan Demir imdada koştu Başkan Demir imdada koştu

DEMİR: LİSE ZAMANLARINDA NE OLACAKSIN DİYE SORDUKLARINDA…
Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir ise küçüklükten beri hayalinin belediye başkanı olmak olduğunu belirtirken, “Liseye giderken üniversiteye başladığımda bana gelecek kutu yok. En büyük hayalimi soruyorlardı. Ben de 2019’da Torbalı Belediye Başkanı olacağım diyordum. Nasip olmadı… Ama büyük başkanımız İsmail Uygur aday oldu. İyi ki de İsmail başkan adayı olmuş belediye başkanı olmuş. Sizlerin huzurunda kendisini saygıyla, sevgiyle anıyorum. Güçlü bir kadro kurduk. Çok iyi hazırlandık. Projelerimiz hazır. Torbalı'nın sorunları belli. Dersimize iyi çalıştık. Ne yazık ki Ayrancılar bölgesinde 30 yıl, Atatürk Mahallesi'nde 50 yıl geride görünüyoruz. Ekonomik kriz sadece sizlerin belini bükmedi. Belediyenin de bellini büktü. O yüzden burada arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Ben hiçbir zaman acı gerçekleri halkından saklamam. Eğer bir sorun varsa onu da paylaşırım. Eğer müjdeli bir haber varsa sizlerle onları da paylaşırım. Mesela ben size bir müjde vereyim. Bundan sonra hiçbir kimse, bir meclis üyesinden ricacı olmayacak. Belediye çalışanından ricacı olmayacak. Teknolojiyi kullanacak, teknolojiyi kullanarak herkes sorunlarını belediyeye aksettir bizim bizim yönetim anlayışımızda adamcılığı nasıl eleştirdiysek yıllardır torpili nasıl kınadıysak bizim dönemimizde ne adamcılık olacak ne torpil olacak. Vatandaşa eşit hizmet alacak. Bir kişi belediyede meclis üyesinin kızıymış iyi bir siyasetçinin oğluymuş. Sadece bilmem kimin bilmem neyi diye bilgisayar kullanmayı bilmeyenler masa başında çalışamayacak. Martın ilk haftasında sizlerle projelerimizi ayrıca anlatacağız” dedi.

Meydan ve pazaryeri sorunları ile ilgili konuşan Demir, “Bizim belediyeciliğimize hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Biliyorsunuz bir pazar yeri sorunumuz oldu. Mithat Başkanı sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Güzel bir meydan projemiz oldu. Ben o dönem ilçe başkanıydım. Belediye başkanımızla zamanlama konusunda anlaşamadık. Yoksa projeye laf edecek hiçbir şey yok. O da elimden geleni yapıp projeyi bir an önce tamamlamaya çalışıyor. Şimdi burada pazarcı arkadaşlarımız da var. Pazarları da gezdim. Onları da anlattım. Belki duymayanlar vardır. Torbalı'da klasik perşembe pazarımız, meydan biter bitmez, tekrar Murat Bey'den eski yerine gelecek.  Üstünü bir şekilde kapatacağız. Arkadaşlar seçim dönemine giriyoruz. Girdik sayılır. Bu arkadaşların bir huyu var koli dağıtıyorlar. Bizlerin vergisiyle ödenen paraları sizlere bir lütuf olarak sunuyorlar. Şimdi bana bir söz vereceksiniz. Bunlar sizin kapınıza gelecek,  size bir şeyler verecekler. Onu lütfen alın. Çünkü o sizin hakkınız arkadaşlar” diye konuştu.

KANITLARLARSA SİYASETİ BIRAKIRIM
Açıklamalarını sürdüren Demir, “Torbalı'nın çalışacak belediye başkanına ihtiyacı var. Yeri Geldiğinde tasarruf yapmamız gerekiyorsa onu da sizlerle paylaşırım. Ama olumlu bir gelişme olduğu zaman da onu da sizlerle paylaşırım. Belediye çalışanlarımız burada. Demişler ki Övünç Demir Belediye Başkanı olacak. Belediyedeki işçileri işten atacak… Vallahi bunu dediğimi eğer ispat ederlerse ben yarın siyaseti bırakıyorum. Ama bunu ispat etmeyip de konuşanlara da yazıklar olsun. Ekmekle, oynamayı en iyi bilen onlardır. Biz  Allah nasip eder de 1 Nisan'dan itibaren bu ocağın babası olacağız. Babayla oğul arasına kimse girmesin.  Benim kısa, orta ve uzun hedeflerim var. Ayaklarımız yere basa basa Torbalı'nın sorunlarını ilmek ilmek kapatacağız. Benim elimde sihirli değnek de yok. Ama şunun sözünü veriyorum. 7/24, gece gündüz beni çalışırken bulacaksınız” diyerek sözlerini noktaladı.

KARŞIYAKA'YA NE KADAR HİZMET EDECEKSEK TORBALI'YA DA O KADAR HİZMET EDECEĞİZ
Karşılama töreninde konuşan Tugay, katılımcılardan gelen talebi kırmadığını dile getirirken "Ben sizleri dinlemeye o kadar hazırım ki ‘ceketi çıkart, kolları sıva’ sloganları attınız hemen ceketi çıkardım. Kolları sıvayalım. Arkadaşlarımız da hava soğuk üşümedin mi? Ceketini giysen daha iyi olmaz mı dediler. Şöyle geçirdim içimden. Ben İzmirlilere kurban olurum. Onlar için üşümeye de, donmaya da yanmaya da hazırım. Ben büyükşehir belediyesine adayken Karşıyaka'dan yola çıktım. Ama İzmir'in en uç köşesine kadar her yere hizmet etme kararlılığıyla yola çıktım. Her ilçeyi ayrı ayrı incelerken bir şeyi fark ettim. Torbalı hızla büyüyor. Torbalı inanılmaz bir sanayiye sahip. Bin 500 civarında fabrika var. Torbalı çok büyük bir tarım havzası. Tarımsal üretimi İzmir'e yetecek boyutta. Ben artık Torbalı'yı İzmir'in dışında çevre ilçelerden birisi olarak değil İzmir'in merkez ilçelerinden birisi olarak görmeyi düşünüyorum. Karşıyaka'ya ne kadar hizmet edeceksek, Konak'a ne kadar hizmet edeceksek, Bornova'ya ne kadar hizmet edeceksek, Torbalı'ya da elbette o kadar hizmet edeceğiz ve her şeye sahip çıkacağız!" ifadelerini kullandı.

ASLANOĞLU: TORBALI VE İZMİR’İ HARAMİLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ
CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da Cumhur İttifakını eleştirirken, “Aday adaylığı sürecinde Torbalı'da 9 Cumhuriyet Halk Partili kardeşimiz, arkadaşımız, abimiz bir büyük mücadele yürüttü. Her ilçede tabii ki 1 arkadaşımızla yarışacağız. Ama projeleriyle bizlere değer katan 2,5 ay boyunca Torbalı'da emek koyan, ter döken tüm aday adayı arkadaşlarımız için sizden kocaman bir alkış istiyorum. İsmail Başkanımızın ruhu şad olsun. İsmail Başkanımızdan sonra görevi devralan, uzun süredir belediye başkanlığımızı yapan, sosyal demokrasinin nasıl bir şey olduğunu bizlere gösteren, emekten yana olan, emekçiden yana olan, Mithat Başkanımız için de sizden kocaman bir alkış istiyorum. Şimdi size pırıl pırıl, pırlanta, gencecik ama çok deneyimli bir kardeşimizi getirdik. O içimizde ilçe başkanlığımızı yaptık. 5 yıl önce de bu göreve talip olan bir arkadaşımızdı. Bu zamana kadar bu görev için projeler üretiyor. Bu 5 yılda ne kadar başarılı işlere imza atacağına şahit olduğumuz Övünç Başkanım sizlere emanet ediyoruz. Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat ise, “Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçimin sonucu Cumhuriyetimizin kaderini belirleyecek kadar önemli bir seçimdir. Bu seçimde övünç kardeşimize oy vereceğiz ancak 2 büyük zafer kazanacağız. Yerel seçimlerde başarılı olup erken seçim yolu ile AK parti iktidarını göndermeliyiz. Çünkü milletimizin 4 gün dahil dayanacak gücü kalmamıştır. Gizli kapılar arkasında gizli ittifaklar, kirli oyunlar oynanıyor. Ne kadar oyun oynarsanız oynayın 31 Martta Torbalı halkı sizin oyununuzu bozacak” dedi.

Editör: Ömer Dur