Torbalı’da adaylığı açıklandığı günden bu yana büyük heyecan yaratan, uzun süredir çalıştığı projelerle farkını hissettiren Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, ilçede nitelikli ve çağdaş eğitim için şimdiden düğmeye bastı. Koç Üniversitesi mezunu olan, dünyanın en saygın üniversitesi olan Harvard Üniversitesi liderlik eğitimi alan Övünç Demir’in en çok önem verdiği olguların başında eğitim geliyor. Torbalı’da geliştireceği projelerle eğitimde köklü değişikliklere ve kalıcı adımlara imza atacak olan Demir, Ayrancılar’da yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği mahalle buluşmasında özellikle eğitimle ilgili soruları yanıtladı.

ÜÇ PROJE ÜÇ ÇÖZÜM

150 kişiyle birlikte CHP’ye geçti 150 kişiyle birlikte CHP’ye geçti

Torbalı’nın dört bir yanını eğitim kampüsleriyle donatacaklarını, buradan akademik anlamda önemli dereceler elde edecek öğrenciler yetiştireceklerini ifade eden Demir, ayrıca kreş projeleriyle de çocukları okul öncesinde eğitime işlevli bir şekilde hazırlayacaklarını kaydetti. Torbalı ile Ayrancılar’a  600 çocuk kapasiteli 2 büyük kreş açacaklarını söyleyen Demir, “Annelerimizi rahatlatmak, iş dünyasında kadın istihdamının önünü açmak, her çocuğun kaliteli ve işlevli okul öncesi eğitimle buluşabilmesi için 500-600 kişilik kreşler açacağız. Burada ailelerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını bırakıp, çalıştıkları kurumlarda akılları çocuklarında kalmadan mesailerini sürdürecekler” ifadelerini kullandı.

DEMİR: ÇOK HEYECANLIYIZ

Öğrencilerin sınavlara ve geleceğe hazırlanmasında önemli rol oynayacak olan etüt merkezleriyle hem öğrencileri hayata hazırlayacak hem de atanamamış öğretmenleri istihdam edeceklerini kaydeden Demir, “Etüt merkezleri ile lise ve üniversite öğrencilerimize destek olacağız. Bizim dönemimizde okul öncesinden üniversiteye, öğrenciler bize emanet olacak, kimsenin de aklı çocuğunda kalmayacak” dedi. Dar gelirli ailelerinin çocuklarının eğitimine yerel yönetimlerin de destek olması gerektiğini vurgulayan Demir, “Bunlara ciddi ihtiyaç var. Hayat pahalılığı eğitim kalitesini ciddi engelliyor. Yeni nesli bilimle, teknolojiyle, sporla ve sanatla buluşturmak için titizlikle hazırlanmış çalışmalarımız için çok heyecanlıyız” diye konuştu.