Torbalı’da salon kültürü oluşmasında büyük rol oynayan, ilçede kültür sanat etkinliklerinin artmasında öncülük eden ve bu anlamda önemli bir misyon edinen Arya Kültür Sanat, yılın komedi oyunu Freud’un İnsanları isimli tiyatro gösterisini Torbalı’da seyirci ile buluşturacak. Bol ödüllü, gittiği her yerde ayakta alkışlanan Onur Büyüktopçu ve Tuğçe Kumral’ın olağanüstü oyunculuğu ile zirve yapan, tek perdelik komedi oyunu İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde 17 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’de sahnelenecek. Egem Kitap Evi’nin ana sponsorluğundaki gösterinin biletleri sadece 150 TL.

SPONSORLARA BÜYÜK İŞ DÜŞTÜ

Arya Kültür Sanat’ın ilçede gerçekleştireceği 12. organizasyon olacak olan Freud’un İnsanları’na sponsorlar da yoğun ilgi gösterdi. Ülke genelinde 400 lira bandında satılan biletlerin 150 liradan ilçede satılmasını sağlayan sponsorlar ise şu şekilde: Egem Kitap Kafe, Replik Yazılım, Ege Sürücü Kursları, Canboz Et Galerisi, Prodiş, Beauty Works, Yerel Torbalı Gazetesi, CDK Mobilya, Almi Balık Dünyası, Kavram Eğitim Kurumları, Toreksan, Pidelio ve Taner Usta. Öte yandan etkinliğin biletleri Egem Kitap Evi, Valens Kafe ( Bosna Kahvecisi), La Via Lounge (Renk Hookkah), BKM Büfe, Biletinial ve Bubilet

OYUN HAKKINDA

Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı Kaymakamlık devreye girdi tedavisi başladı

Arya Kültü Sanat Genel Koordinatörü Meltem Danış tarafında yapılan açıklamada “Sigmond Freud’un Psikoseksüel Gelişim Teorisi, Tuğçe Kumral ve Onur Büyüktopçu’nun performansıyla espirili bir dille tiyatro sahnesine taşınıyor. Freud’un teorisine göre insan gelişimi çocukluk dönemi beş evreye ayrılıyor. Freud, bu evreleri sağlıklı tamamlayamayan bireylerin cinsel sorunlar yaşayabileceğini söylüyor. Tiyatro Yeditepe ve BAM Yapım prodüksiyonla sahnelenen Freud’un İnsanları oyununda psikoseksüel gelişimini tamamlayamamış insanların birbirleriyle ilişkileri, mizahi bir dille izleyiciye aktarılıyor. Mizahın gücü, bilimin ışığı ve cinselliğin ilgi çekiciliğinin bir arada yaşandığı Freud’un İnsanları Torbalı’ya geliyor” denildi.

Hd

Editör: Haber Merkezi