AK Parti Torbalı Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar, saha çalışmalarını Ayrancılar bölgesinde sürdürdü. Pazar ve esnaf ziyaretleri yapan, sitelerde vatandaşlarla bir araya gelen Çağlar, Ayrancılar Spor Kulübü'nün altyapı eğitim programına da katılarak altyapıda yetişen minik futbolcu adayları ve aileleri ile buluştu. Burada konuşan Çağlar, Torbalı için hazırladıkları 15 ana başlıktaki 114 projede Ayrancılar'ın çok önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Ayrancılar'ın çehresini değiştireceklerini belirten Çağlar, "Ayrancılar, Aydın yönünden gelindiğinde İzmir'in giriş kapısıdır. İzmir'in giriş kapısına yakışan projeler hazırladık. Hazırladığımız projelerle İzmir'in giriş kapısını biz oluşturacağız. Ayrancılar'ı bölgenin yıldızı haline getireceğiz" dedi.

AYRANCILAR, ÇAĞLAR İLE ÇAĞ ATLAYACAK

CHP Torbalı'da bir ilk CHP Torbalı'da bir ilk

Torbalı için hazırladıkları 15 ana başlıktaki 114 projeyi geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Çağlar, kapı kapı gezerek vatandaşlara 'Geleceğe Koşan Mutlu Torbalı' hedeflerini anlattıklarını belirtti. Söz konusu projelerde Ayrancılar'a yapılacak birçok eser ve hizmetin olduğunu ifade eden Çağlar, "Yeşilköy'den Sağlık Kavşağı'na kesintisiz ve güvenli ulaşım projemiz kapsamında, Ayrancılar'a yeni kavşaklar kazandıracak, yan yollar, refüj düzenlemeleri, peyzaj çalışmaları ve modern tam otomasyon ışıklandırma yapacağız. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile birlikte Pancar-Ayrancılar Otoyol Kavşağı'nı inşa ederek, Pancar, Ayrancılar ve Yazıbaşı bölgesinde ulaşım ağımızı geliştireceğiz. Ayrancılar Suyunbaşı ve Üçpınarlar Vadisi atıl durumda bırakıldı. Bakımsız hale gelen ve mezbeleliğe dönen bu alanlar elden geçirilerek, tekrardan hemşehrilerimizin kullanımına açılacak. Hem Suyunbaşı Mesire Alanı hem de Üçpınarlar Vadisi, sadece Ayrancılar'ın değil İzmir'in cazibe merkezi haline gelecek. Ayrancılar'a Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği, 112 Acil Sağlık İstasyonu kazandıracağız. Ayrancılar'ımıza Fırat Yılmaz Çakıroğlu Gençlik Merkezi ve modern

bir futbol sahasını kazandırdık. Şimdi de Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte kapalı bir yüzme havuzu kazandıracağız. Ayrıca Kapalı Yüzme

Havuzu'nun yanına iki adet Tenis Kortu ve bir kütüphane inşa edeceğiz. Bunun yanında şu anda Play-Off'a da yükselen Ayrancılarspor'un maçlarını oynayabileceği yeni bir stadyumu yapacağız" dedi.

KENTE VE İNSANA DOKUNAN PROJELER

Ayrancılar-Yeşilköy Bölgesi'ndeki Efeoğlu Mesire Alanı'nı tekrardan belediyeye kazandıracaklarını belirten Çağlar, "İzmir'in en büyük macera parkını Ayrancılar'a kuruyoruz. Efeoğlu'nu çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin keyifle vakit geçirebileceği bir macera parkı haline getireceğiz. Yine Ayrancılar'da 4-12 yaş arası çocuklarımıza ücretsiz hizmet verecek bir adet lunapark kuracağız. Ayrancılar'a çok amaçlı salon, Dost Sofrası adı altında belediye aşevi, çocuklarımız için Etüt Merkezi ve Ödev Evi, 24 saat açık olacak bir kütüphane, bir tanesi 24 saat çalışacak olan iki adet kreş, emeklilerimizin keyifle vakit geçirebilip ücretsiz çaylarını kahvelerini içip gazetelerini okuyabilecekleri Emekli Yaşam Merkezi kuracağız. Ayrancılar Kapalı Pazaryeri'ni yenileyeceğiz, modernize ederek parmakla gösterilen bir pazaryeri haline getireceğiz. Torbalı'nın merkezinde ne varsa Ayrancılar'da da aynısı olacak. İzmir'in giriş kapısı, kendisine yakışan hüviyete kavuşacak" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi