Üretici verimden umutlu Üretici verimden umutlu

Atılım Satranç, Akıl ve Zeka Oyunları Kulubü  2.kez çocuklara muhteşem anılar bırakacak bir geceye imza attı. Dans eğitmeni Demet Atakav ile birlikte sene boyunca keyifle sürdürülen dans çalışmaları Torbalı halkı ile buluştu. TTO 80.Yıl İlkokulu öğrencileri ve Kazımpaşa İlkokulu öğrencileri ile başlayan gece Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile devam etti. Gece ile ilgili konuşan halk oyunları kulüp sorumlusu Elfida Hoşkan "Anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile ilkokul öğrencilerinin gösterileri arasında bırakılan 15 dakikalık araya rağmen gösterilerin yoğun ilgi görmesi nedeniyle kısa süreli bir yığılma yaşandı. Erken gelmeleri nedeniyle yer bulma problemi yaşayan velilerimizden kulübümüz adına özür dileriz. Onların çocuklarını en mükemmel şekilde izlemeleri için elimizden geleni yaptık, kurallar koyduk, sahne önünde yığılmaların önüne geçtik fakat anaokulu izleyicilerimizin erken geleceklerini öngöremedik. İlkokul çocuklarının saat 18.00 den sonra okuldan çıkmaları daha fazla ara bırakmamıza engel oldu. Fakat bu yoğun katılımı gördükten sonra, sonraki etkinliklerimizi gerekirse farklı 2 güne yaymaya karar verdik. Velilerimiz müsterih olsun, onların desteğiyle çıktığımız bu yolda tecrübelerimizle birlikte kaliteyi her geçen yıl arttırarak devam ettireceğiz." dedi

ÖĞRETMENİME DOKUNMA PANKARTLARI AÇILDI

TTO 80.yıl ilkokulu 1-G sınıfı öğrencileri dans gösterilerinin hemen akabinde “Öğretmenime Dokunma” pankartları açtılar. Geçtiğimiz günlerde yaşanan öğretmen cinayetine atıfta bulunan bu hareket salon tarafından uzun süre alkışlandı.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN OLAĞANÜSTÜ PERFORMANS

Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ise Torbalı'daki devlet anaokulları arasında bir ilke imza atarak bütün yaş kademesi öğrencileri ile halk oyunları-modern dans çalışmalarına iştirak ederek sahnede 10 tane koreografik dans sergiledi. Sahnedeki çocuklarını gururla seyreden velilerden büyük beğeni geldi. Dans eğitmeni Demet Atakav'ın işindeki ustalığı ise dilden dile dolaştı. Ayrıca elastik vücuduyla adeta bir lastik kız edasıyla artistik jimnastik gösterisi yapan 5 Yaş Grubu Pakize Çakır öğretmenin öğrencisi Ela Gökçe izleyicilerden tam not aldı. Fenomen öğretmen Pakize Çakır'ın yüreklendirerek sahneye çıkardığı minik Ela'nın sahneden iner inmez ilk iş öğretmenine sarılması gözlerden kaçmadı.