Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Göztepe - Altay maçında tribündeki kendini bilmez bir Göztepe taraftarı, maddi sorunlarla boğuşan Altay’ın 17 - 18 yaşındaki genç futbolcularına para uzatarak "Gel harçlık vereyim. Batıyorsunuz, harçlık yaparsınız. Kahvaltı yaparsınız. Beter olun.'' diyerek  çirkin ifadelerde bulunmuştu. Para cezası ve 1 yıl tribünden men cezası olan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı. Erol E. İsimli kişinin Torbalı’daki bir lisede öğretmen olduğu öğrenildi. 6222 sayılı yasa kapsamında ceza alan öğretmen için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da soruşturma açıldığı öğrenildi.

VELİLER “ÇOCUKLARIMIZA BÖYLE MI EĞİTİM VERECEK?”

Erol E. isimli kişinin davranışı, kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu. Bu çirkin davranışı sergileyen kişinin bir öğretmen olması, tepkiyi daha da arttırdı. Öğrencilere güzel ahlak aşılaması en temel görevi olan bir öğretmenin, genç futbolculara onur kırıcı sözler sarf etmesi, öğrencileri ve velilileri de hayal kırıklığına uğrattı. Kendisini tanıyan velilerin “Bu nasıl öğretmen? Kendi terbiyesi olmayan biri çocuklarımızı nasıl eğitecek? Böyle öğretmen mi olur?” sözleriyle sitem ettiği öğrenildi.

CEZA ALDI

Sosyal medyada yayınlanınca yankı uyandıran görüntüler sonrası Göztepeli holigana kişilik haklarına saldırıdan 22 bin TL para cezası verildiği öğrenildi. Söz konusu kişiye 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince ise henüz bir ceza verilmediği belirtildi.

MEB SORUŞTURMA AÇTI

Vatandaş bu yıl ucuz balık yiyemedi Vatandaş bu yıl ucuz balık yiyemedi

Gazetemizin edindiği bilgiye göre 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu gereği ceza alan Erol E. hakkında Milli Eğitim Bakanlığınca da soruşturma açıldı.