Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde genel kurul Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde genel kurul

Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak, özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan aileleri okul öncesi eğitimi hakkında bilinçlendirmek, zorunlu eğitime başlayacak olan çocuklarımızın akranlarından geri kalmamasını sağlamak amacıyla hazırlanan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Gezici Anaokulu Projesi”, bu yıl da Düverlik, Ortaköy, Helvacı, Dağtekke, Kaplancık ve Çakırbeyli mahallelerinde uygulamaya konuldu. 01.07.2024 Pazartesi Günü tekrar faaliyete geçen gezici araç, görevli öğretmenlerle birlikte Düverlik, Ortaköy ve Kaplancık Mahallelerinde öğrencilerle buluştu.

Torbalı ilçe milli eğitim müdürlüğünün, Erken Çocukluk Eğitimi Yaygınlaştırma Komisyonu ile yürütmekte olduğu çalışmalar kapsamında faaliyete geçen Gezici Anaokulu, yaz okulu faaliyetleri olarak görevlendirilen ücretli öğretmenler tarafından 30 Ağustosa kadar devam edecek.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun mobil anaokulunu ziyaret ederek faaliyetleri yerinde incelerken‘’ Mahalle Muhtarlarımızla görüşerek, zorunlu eğitim öncesi hiç anaokulu eğitimi almamış çocuklarımızı belirleyip bu yıl için gerekli planlamaları yaptık ve rotamızı oluşturduk. Toplam 6 Mahallemizde şimdilik 9 öğrencimiz, yaz dönemince hızlandırılmış okul öncesi eğitimle ilkokula hazırlanacak. 1 öğrenci dahi olsa bile, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak bu öğrencilerimize ulaşıp her türlü imkanı sağlamak en önemli görevimiz. Gezici Anaokulumuz ve öğretmenimizle birlikte Dezavantajlı bölgelerimizde bulunan çocuklarımızı tespit ederek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz."dedi.

Editör: Ömer Dur