Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da yapılması planlanan mali genel kurulunu seçimli genel kurul olarak gerçekleştireceğini açıklamasının ardından Türk futbolunun bir numaralı gündemi TFF seçimi oldu. TFF Başkan adaylığı için İş insanı Cemil Kazancı, TFF eski başkanı olan ve Torbalı’da fabrikası bulunan Mahmut Özgener ve Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ öne çıkan diğer isimler olarak gösteriliyor. 

"Tek aday olurum, yarışa girmem"

Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; TFF seçimleri öncesi TFF başkan adaylığı için ismi geçen Mahmut Özgener’in” Yönetim Kurulumu ben belirlerim ve Tek aday olurum, yarışa girmem” dediği öğrenildi.

Mahmut Özgener kimdir?
Mahmut Özgener, 1963 yılında İzmir'de doğmuş bir iş insanı ve spor yöneticisidir. İlkokulu Gazi İlkokulu'nda, ortaokulu İzmir Saint Joseph Lisesi'nde ve liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına tütün sektöründe başlayan Özgener, 1987'den beri bu alanda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, otomotiv sektöründe de Vosmer Otomotiv firmasıyla aktif rol almaktadır. Özgener, 1999-2018 yılları arasında Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve birçok ihracatçı birliği ve meclis görevinde bulunmuştur.

Spor yöneticiliği kariyerine 1980'li yılların başında Altay altyapısında başlamış ve daha sonra Altay Spor Kulübü başkanlığı yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş ve sonrasında TFF Başkanlığına seçilmiştir. Özgener, TFF Başkanı Hasan Doğan'ın vefatının ardından vekaleten bu göreve gelmiş ve 2006'daki seçimleri kazanarak 2011 yılına kadar Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca, EXPO 2020 İzmir Adaylık sürecinde Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev almış ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli pozisyonlarda bulunmuştur. Mahmut Özgener, İngilizce ve Fransızca dillerini bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ortaokul öğrencilerinden muhteşem performans Ortaokul öğrencilerinden muhteşem performans