Yerel Seçim öncesinde saha çalışmalarında vites arttıran CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iki günlük İzmir mesaisinin ikinci gününde Torbalı ilçe mitingi yaptı. Özel’e programında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, milletvekilleri, CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat ve ilçe başkanları  eşlik etti.   İlçede seçim otobüsü üzerinde seçmenden Türkiye ittifakına oy vermelerini isteyen Özel, “ Sürdürülebilirlikte AB standartlarını tutturan Türkiye'deki tek belediye başkanı, iyi bir ekip lideri, çalışkan, titiz, sabırlı ama kararlı olan Cemil Başkanımızın ve CHP'li adayların kazanması için çok çalışın, bu seçimi alın” dedi. Tugay da “Önümüzdeki yıllarda bu şehrin her köşesinde var olacağım. size olan borcumu ödeyeceğim” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, sabah saatlerinde Ödemiş ile başladığı mitinglerin sonuncusunu Torbalı'da yaparak tamamladı. İlçede, yurttaşlardan CHP'li belediye başkan adayları için oy isteyen Özgür Özel, şunları söyledi:  “Hepimiz Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet'in yurttaşlarıyız. İzmir şüphesiz değişimin başkenti. Cumhuriyet'e yakışır, çağdaş Türkiye’ye yakışır bir değişim olacaksa İzmir’den başlayacaktır. İzmir'de 30 adayımız var. 12'si 40 yaş altında. Benim açımdan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan etti ve gençlere emanet etti. Bunun için biz de gencecik başkanlarımızı İzmir'e emanet ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanımı da İzmir'e emanet etti. Biz de Atatürk'ün genç yöneticilerini sizlere emanet ediyoruz. Onlar başaracak ki Cumhuriyet başaracak. Karşıyaka'da çok önemli başarılar elde eden, sürdürülebilir kalkınma programlarında hepimizin yüz akı, sürdürülebilirlikte Avrupa Birliği (AB) standartlarını tutturan Türkiye'deki tek belediye başkanı, iyi bir ekip lideri, çalışkan, titiz, sabırlı ama kararlı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay. Ben ikisine de çok inanıyorum, güveniyorum. Sizlere en önemli hizmetleri yapacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

“ONLAR HAKARET EDEN, KÖTÜ SÖZ SÖYLEYENLERİN İTTİFAKI”

31 Mart seçimlerinde seçmenin oyunu Türkiye ittifakına vermesini isteyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şöyle konuştu: “Emeklinin de emekçinin de yoksulun da umutsuz gençlerin hakkını da arayacağız ve söke söke alacağız. Söz veriyorum. Onlar korkunun ittifakı. Onlar hakaret eden, kötü söz söyleyen bir ittifak. Biz umudun ittifakıyız. Karşısında Türkiye Cumhuriyeti'nin yarınlarını aslan sosyal demokratlarla kuracak olan bizim ittifakımız var. Gençler, Türkiye ittifakının renkleri kırmızı-beyaz. En büyük Türkiye. Türkiye İttifakı 31 Mart'ta kazanacak. Cemil Tugay kazanacak İzmir kazanacak. Türkiye ittifakı kazanacak, ülke kazanacak. Ben size inanıyorum, güveniyorum. Çok çalışın bu seçimi alın.”

“SİZE OLAN BORCUMU ÖDEYECEĞİM”

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, ilçeye her geldiğinde daha güzel bir manzara ile karşılaştığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Torbalı'ya en iyi hizmeti, Övünç kardeşimle birlikte getireceğiz. Bugün buraya Ege'nin evladı, CHP'nin gururu ve inanıyoruz Türkiye'nin umudu olacak AKP'yi devirecek, CHP'yi iktidar yapacak Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte geldik. Cemil Tugay sizin evladınız, ağabeyiniz, ailenizden biri. Önümüzdeki yıllarda bu şehrin her köşesinde var olacağım. Size olan borcumu ödeyeceğim. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyet sabah saatlerinde başlattığı İzmir turunu, Torbalı'da yurttaşların iftar sofrasına konuk olarak tamamladı. Özel ve Tugay, Ayrancılar Pazar yerinde binlerce kişinin katılımı ile oruç açtı.  İftarın ardından konuşma yapan Özgür Özel, Ayrancılar’a hizmet sözü verildiğini ancak bunların tutulmadığını söyledi. Ayrancı'ların geri bırakıldığını belirten Özel, “Övünç Demir başkan kararlı, Torbalı’ya pozitif ayrımcılık yapacak. Cemil Tugay da aynısını yapacak, hep birlikte çalışıp Ayrancılar’da ne eksikse yerine getirip size sahip çıkacağız” dedi.

Konuşmasında Gazze'ye yer veren Özel, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz aylarda Hamas bir gece yarısı İsrail’in yerleşim bölgelerine saldırıda bulundu. Bu saldırıda masum insanlar hayatını kaybetti. Üzüldük, kınadık ama İsrail buna cevap verirken ne çocuk ne kadın gözetmedi. Hasta gözetmedi. İsrail o günden bugüne saldırılarını sürdürüp on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ramazan ayı dolayısıyla başlayıp kalıcı olması gereken bir barış için ateşkes için çağrımızı yineliyoruz. Filistin’in yanında ve arkasındayız.”

“YOKSULLUĞU YÖNETMEYECEĞİZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin mağdur olan herkesin yanında olacağını vurgulayarak,

“Bundan sonraki süreçte CHP’li belediyeler olarak gerek İsrail’in gerek coğrafyamızdaki mağdur milletlerin, ülkemizdeki mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. Birileri yıllardır yoksulluğu yönetti. Biz CHP olarak yoksulluğu yönetmeye itiraz ediyoruz. Gün gelecek biz yoksulluğu yok edeceğiz. Yoksulluğu yönetmeyeceğiz.
Bunun için belediyelerimiz çalışacak. Belediye başkanlarımız kazandıklarında yakalarındaki parti rozetlerini çıkarıp kendine oy veren, oy vermeyen herkesin başkanı olarak çalışacaklar” diye konuştu.


“İZMİR'İ TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL ŞEHRİ YAPACAĞIZ”

Ata Muhtar’a hizmetleri için teşekkür Ata Muhtar’a hizmetleri için teşekkür

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ise 31 Mart'ta yapılacak seçimde güzel bir dönem başlayacağını söyledi. CHP'li belediye başkanları ile bu kente hizmet etmek için hazırlandıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Torbalı'nın alt yapı sorunları ve ulaşım sorunları ile en kısa sürede ilgileneceğiz. İlk yapacağım şey Ayrancılar’da İZTAŞIT’ı başlatmak olacak. Sizlerin ihtiyacı, beklentisi olan her türlü sosyal hizmet tesisleri, sizlerle birlikte karar verilerek yapılacak.
Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlı ve kadınlarımız için toplumun tüm kesimleri için üstümüze düşen yerel yönetim hizmetini yerine getireceğiz. Sizlerin ailesinden biri olacağız. İzmir’i bu ülkenin en güzel şehri yapacağız. Bu konuda kararlıyız.”

DEMİR’DAN BİNLERCE HEMŞEHRİSİNE TEŞEKKÜR
CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir ise binlerce Torbalılıya teşekkür ederek, “Projelerimizi sizlerle paylaştık. Biz şunu hedefledik. Bebekler için, çocuklar için, gençler için, kadınlar, engelliler için, toplumun tüm kesimleri için eğitimde, sanatta, sporda, kültürel aktivitelerde ve  altyapısal faaliyetlerde Torbalı’nın ihtiyacı olan birçok hizmeti sizlere sunacağız. Dersimize iyi çalıştık” dedi. 
 

TEKİN: CUMHURİYET HALK PARTİSİ BENİM BABA OCAĞIM

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Torbalı Belediye Başkan adayımız Övünç Demir ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Cemil Tugay ile birlikte Genel Başkanımız Özgür Özel’i ilçemizde ağırladık, Ayrancılar’da iftar sofrasında vatandaşlarımızla bir araya geldik. Her iki başkan adayımıza çıktıkları yolda başarılar diliyor, Sayın Genel Başkanımıza şahsıma dair sarf ettiği sözler için teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partisi benim baba ocağım. Burda doğdum, burda büyüdüm, meclis üyesi, belediye başkanı oldum. Bununla gurur duyuyorum, ömrüm boyunca da bu gurur madalyasını taşıyacağım” ifadelerini kullandı.