Ayrancılar Mahallesi’nde meydana gelen sanayi tüpünün patlamasının bilançosu ağırlaşıyor. Patlama nedeniyle 5 kişinin hayatını kaybettiği 63 kişinin de yaralı olduğu öğrenildi. Hayatını kaybedenlerin 3'ü olay yerinde 2'si ise hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Olay yerine sevk edilen jandarma, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Yaşanan olay sonrası ortalık savaş alanına dönerken bölgede büyük bir panik yaşandı. Ekipler bölgede güvenlik önlemi alırken, bazı binalarda yıkılma ihtimaline karşı vatandaşlar yaklaştırılmıyor. Ayrıca doğalgaz sızıntısına karşı, bölgede ateş yapılmaması konusunda uyarılarda bulunuluyor. 11 binanın etkilendiği patlama sonrası İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir de olay yerine giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ÖZEL, TELEFON İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'nde bir restoranda meydana gelen patlamaya ilişkin olarak İzmir Valisi Süleyman Elban ve Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir ile telefonda görüştü. 5 yurttaşın yaşamını yitirdiği patlamaya ilişkin bilgi alan Özel, geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Demir, ekibiyle birlikte patlamanın yaşandığı bölgede oldukları bilgisini verdi.

CEMİL TUGAY: 5 ÖLÜ, 63 YARALI VAR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, ölü ve yaralı sayısını güncelledi. 

Tugya, Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'ndeki patlamada 5 kişinin öldüğünü, 63 kişinin yaralandığını belirtti.

Başkan Babacan: İt ürür kervan yürür Başkan Babacan: İt ürür kervan yürür

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise patlamaya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Editör: Ömer Dur