​Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin 2 Ocak'ta tanıtımını yaptığı "TarımCebimde" uygulaması ve Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının e-devlet üzerinden alınması Torbalı’da hem çiftçinin hem de bürokrasinin işini kolaylaştırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı, interaktif mobil uygulamalarla çiftçinin bürokratik işlemlerine kolaylık sağlıyor.Çiftçiler, 1 Ekim'de yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliği sayesinde, başvurularını e-devlet üzerinden birkaç dakikada yapabiliyor.

Uygulamada;

Motosiklet sürücüsü yaralandı Motosiklet sürücüsü yaralandı

• Bitkisel Üretim,

• Hayvansal Üretim,

• Desteklemelerim,

• E-Devlet Hizmetleri,

• Destek Takvimi,

• Eğitim- Yayın, 

• Faydalı Bilgiler

• menüleri yer almakla birlikte

Uygulama sayesinde üreticiler, daha önce hayvanlara ilişkin doğum, ölüm, düşen küpe bildirimleri ve ÇKS belgesi alma gibi Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne giderek yapabildikleri iş ve işlemlerini akıllı cep telefonu uygulaması sayesinde gerçekleştirebiliyor. Hem zamandan hem de maddi imkânlardan tasarrufu sağlayan mobil uygulamaya, ülke genelindeki çiftçiler tarafından ilgi giderek artıyor.

"TarımCebimde" mobil uygulaması; App Store, Google Play ve AppGalery mobil mağazalarından indirilebiliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri

“Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine esasen geliştirdiği ve üreticilerimizin hizmetine sunduğu uygulama ile üreticilerimiz iş ve işlemlerini, işlerinin başında oldukları kıymetli zamanlarını harcamadan ceplerinde taşıdıkları akıllı telefonları ile kolaylıkla gerçekleştirebileceklerdir. Çiftçinin ve üreticinin iş ve işlemlerine kolaylık sağlayan mobil uygulamada kullanıcı sayısı yüz binleri aştı geçmiştir. Üreticilerimizi en kısa zamanda uygulamayı indirerek aktif bir şekilde kullanmaya davet ediyorum.  Üreten Türkiye’mizin Üreten Şehri Torbalı’nın üreten üreticilerine hayırlı olsun” dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Editör: Haber Merkezi