Hayatının baharında yaşamına son verdi Hayatının baharında yaşamına son verdi

İlçede uzun yıllar Torbalı Fenerbahçeliler Derneği başkanlık görevini başarıyla yürüten Refik Erol, dün görevinden istifa etti. Dernek olarak birbirinden önemli başarılara imza atan ve gerçekleştirdiği etkinliklerle taraftarların gönlünde taht kuran Erol’un istifası camiada büyük üzüntüye neden oldu. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından olan Aziz Yıldırım’ı Torbalı’daki taraftarlarla buluşturan Refik Erol, kongre sürecinde de Yıldırım’a desteğini açıklamıştı. Dün gerçekleşen kongre sonrasında dik bir duruş sergileyerek görevinden istifa eden Refik Erol, kongreyi kazanan Ali Koç ve yönetimini tebrik etti.  Erol yaptığı basın açıklamasında;

Büyük Fenerbahçe Camiası,

Bu mektubu büyük bir üzüntü ve ağır bir yürekle yazıyorum. Bugün itibariyle Torbalı Fenerbahçeliler Derneği başkanlık görevimden istifa ettiğimi belirtmek isterim. Bu kararı almak benim için son derece zor oldu, çünkü Fenerbahçe sadece bir kulüp değil, benim için bir yaşam biçimi, bir aile ve büyük bir aşk.

Fenerbahçe’me hizmet ettiğim süre boyunca, birlikte çok zorluğa tanıklık ettik. Derneğimizin her bir üyesiyle geçirdiğim her an, bana gurur ve mutluluk verdi. Sizlerle birlikte olmak, büyük Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmak benim için tarifsiz bir onurdu.

Bu kararı almamın ardında kişisel nedenler yatmaktadır. Hayatımın bu döneminde, işlerime daha fazla zaman ayırmam gerektiğini hissediyorum. Ancak, Fenerbahçe'ye olan sevgim ve bağlılığım hiç azalmayacak. Kalbimin her zaman sarı-lacivert çarpacağını bilmenizi isterim.

Görev sürem boyunca bana destek olan, yanımda duran ve her zaman birlikte mücadele ettiğimiz tüm yöneticilerimize ve büyük taraftarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin desteği olmadan bu yolda ilerleyemezdim.

Geçiş sürecini olabildiğince sorunsuz hale getirmek ve derneğimize en iyi şekilde hizmet etmeye devam etmek için elimden geleni yapacağım. Kulübümüzün gelecekteki başarılarına inancım tam ve sizlere her zaman desteğimi sunmaya devam edeceğim.

Her şey için tekrar teşekkür ederim. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bugün yeniden seçilen başkanı Ali Koç ve yönetimine başarılar diliyorum. Kalbim her zaman sizinle olacak. Hakkınız helal edin

Editör: Ömer Dur