“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarının atıldığı meşaleli yürüyüşe bayrağını alıp gelen Torbalılılar ile birlikte yürüyen CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir’e, CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, ilçe yöneticileri ve meclis üyesi adayları eşlik etti.  Binlerce kişinin katıldığı fener alayında, balkonlar da bayraklarla süslendi. Demir, büyük coşkunun yaşandığı kortejde kaldırım kenarında ve balkonlarda bayraklarla bekleyenleri selamladı

“ÖMRÜMÜZ ‘ATATÜRK’ DİYEMEYENLERE MÜCADELEYLE GEÇTİ”

Eski belediye meydanında sona eren fener alayından sonra yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından söz alan CHP adayı Demir, “Hepimiz burada ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan, cumhuriyete sevdalı Atatürk gençliğiyiz. Bizler var oldukça bu değerler ilelebet yaşayacaktır. Bakın ben kardeşiniz olarak; hiçbir zaman Atatürk’ün gölgesine sığınmadım. Hep O yaşasaydı gurur duyacağı bir genç olmak için gecemi gündüzüme kattım. Ömrümüz Atatürk diyemeyenlere mücadeleyle geçti. Buradan onlara sesleniyorum. Bizler var oldukça, Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları var oldukça, cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Bizler bu vatanın savunucularıyız, yılmaz bekçileriyiz. Hepinizin ayağına sağlık” dedi.

Patlamanın olduğu bölgede yaralar sarılıyor Patlamanın olduğu bölgede yaralar sarılıyor

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI, İZMİR MARŞI'NI DURDURDU

18 Mart’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına hep beraber yürümenin gururunu yaşadığını vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

“Şehitlik’te düzenlenen törende İzmir Marşı tam çalınacakken AK Parti ilçe başkanı durdurdu. Bir tuzak var. Komşularımızı uyaralım. Bugün Atatürk maskeli birçok insan dolanıyor. Sakın tuzağa düşmeyin. Atatürkçüler buradalar, Atatürkçüler balkonlarından bayrak salladılar. Burası İzmir, burası Torbalı. Eğer Atatürk ile derdi olan varsa lütfen gitsin o getirdikleri Suriyelilerle çöllerde yaşasınlar. Biz CHP olarak başından beri söylüyoruz. İki kırmızı çizgimiz var. Siyasi görüşü ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyet peşinden gidiyorlarsa, herkesin desteğini bekliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Hep birlikte daha güzel günler göreceğiz.”

Editör: Haber Merkezi