10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Torbalı’da birbirinden anlamlı etkinlikler düzenlendi. Son olarak bugün, Engelliler Haftası kapsamında bir yürüyüş gerçekleştirildi. Masal Parkı’nın olduğu yerden başlayan yürüyüşe Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkan Vekili Ertan Çelik, Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Özkan, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve özel gereksinimli öğrenciler katıldı. Pankartlar ve afişler eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe yüzlerce katılım olurken çok anlamlı bir farkındalık da gerçekleştirilmiş oldu.

TOPLUM OLARAK EKSİKLİĞİMİZ VAR AMA ESKİYE GÖRE DAHA İYİYİZ

Yürüyüşün ardından ise Sadık İleri Bulvarı’nda yer alan Engelsiz Yaşam Parkı’nda bir tören düzenlendi. Gerçekleşen törende söz alan Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter, “Çok değerli katılımcılarımız hepiniz hoş geldiniz. Maalesef engellilerimiz için hazır bir yaşam sunamıyoruz. Bu engellilerimizin sorunu değil bizim sorunumuz.  Şehirlerimizi, yaşam alanlarımızı kısacası her yeri engelli kardeşlerimize ve her engele uygun bir hale getirmemiz gerekiyor. Toplum olarak eksikliğimiz var ama eskiye göre daha iyiyiz. Elimizden geldiğince bu eksikleri de gidermeye çalışıyoruz. Belediyemiz bu konuda önemli bir adım atarak bu işin uzmanı bir kardeşimizi göreve getirdi. O da her yeri gezerek engelli kardeşlerimize uygun hale getirmeye çalışıyor. Bu anlamda belediyemize çok teşekkür ediyorum “dedi

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Özel öğrenciler için özel meslek okulu Özel öğrenciler için özel meslek okulu

 Açıklamalarını sürdüren Öter, “İlçemizde çok değerli öğretmenlerimiz, rehabilitasyon merkezlerimiz var hepsi canla başla çalışıyor. İlçe olarak bu konuda çok şanslıyız. Ayrıca ilçemizde çoğu ilde olmayan Özel Eğitim Okulumuz önümüzdeki dönem faaliyete geçecek. Bizim için en önemli konulardan bir tanesi de engellilerimiz için iş olanağı. Sanayi ilçesi olan Torbalı’da engellilerimizi her alanda geliştirmek topluma kazandırma ve çalışma hayatına sokmamız gerekiyor. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Programda konuşan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdür Cafer Tosun ise, engelli vatandaşlarımıza destek olmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.