Torbalı’da çocukların zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimini sağlamak amacıyla çok özel bir aktivite merkezi açılacak. Türkiye'nin İlk Gelişim Takipli Aktivite Merkezi olan KidzOne cumartesi günü görkemli bir açılış gerçekleştirecek. 0-10 yaş çocuklar için GYM, müzik, ART, Ebeveyn Akademisi ve Doğum Günü faaliyetlerin olacağı KidzOne, ilçedeki büyük bir eksikliği de gidermiş olacak.  Alpkent Mahallesi 1007 Sokak’ta yer alan aktivite merkezinin açılışına da yoğun ilgi olması bekleniyor. Açılışa tüm ilçe sakinlerini davet eden Onur Nurtop “6 ay-10 yaş tüm çocuklarımız ve ebeveynlerimiz davetlidir. Birbirinden keyifli ve eğlenceli açılış aktivitelerimizde sizleri de aramızda görmek istiyoruz” dedi.

HER YAŞ GRUBUNA UYGUN AKTİVİTELER

Gelişim Takipli Aktivite Merkezi hakkında bilgi veren Onur Nurtop, yaptığı açıklamada “KidzOne 0-10 yaş arası çocukların zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyen Türkiye'nin İlk Gelişim Takipli Aktivite Merkezidir. Amacı, çocukların gelişimini desteklerken aynı zamanda onları eğlendirmek ve onlara günümüz şartlarında serbest bir oyun alanı sağlamaktır. Sunduğu aktiviteler ile çocukların ince-kaba motor becerilerini, denge ve koordinasyon yetkinliklerini geliştirir ve çocukların sosyalleştirerek özgüvenli bireyler olmalarını sağlar. Akademisyenler tarafından hazırlanan programlarımızdaki her yaş grubuna uygun aktivitelerle, her evrede çocukların farklı gelişim alanları desteklenir” dedi.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ İÇİN…

Acemi kasaplar iş başında Acemi kasaplar iş başında

Açıklamalarını sürdüren Nurtop, “Hizmetlerimiz müzik, GYM, doğum günü etkinlikleri.  KidzOne Gym Programı, rekabet içermeyen etkileşimli oyunlardan ve spordan oluşarak çocukların motor becerileri, denge koordinasyon yeterlilikleri ve vücut postürünün sağlıklı gelişimine katkı sağlar. Bu programda çocukların güç, denge, esneklik ve sosyal becerilerin gelişimi hedeflenir. KidzOne Music Programı, çocuğunuzun gelişimine şarkılar, danslar, enstrümanlar ve harekete dayalı oyunlar ile katkıda bulunurken; müzik sevgisini de küçük yaşta aşılar. Farklı müzik temalarını çocuklara ritim, melodi, ton ve temponun gücünü göstererek onların fiziksel, sosyal ve zihinsel becerilerini geliştirmeyi hedefler. Ayrıca son yıllarda yoğunlaşan laboratuvar testlerinde müzikle erken yaşta tanışmış çocukların okul başarılarının çok daha yüksek olduğu saptanmıştır. Matematik, hafıza becerileri, sosyal beceriler, fiziksel koordinasyon yetileri ve dil becerileri gibi birçok alanda müziğin çocuklar üzerindeki olumlu etkisi gözlemlenmiştir. KidzOne doğum günü partileri; eğlence parkurları, 80’games, music ve art etkinlikleriyle çocukların unutamayacakları bir deneyim yaşama fırsatı yaratır. KidzOne doğum günü etkinlikleriyle çocuklar, uzman eğitmenlerimiz gözetiminde kaliteli zaman geçirirken, ebeveynler sohbetin ve ikramlarımızın tadını çıkarır. Farklı konsept doğum günü paketleri hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın KidzOne merkezimizle iletişim kurabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Editör: Ömer Dur