Gazze’de yaşanan insanlık dışı soykırıma hayır demek, Filistin’e destek vermek ve İsrail’in yapmış olduğu insanlık suçuna tepki göstermek amacıyla dün Torbalı Meydanı önünde buluşan sivil toplum örgütleri  dernekler, sendikalar siyasi partiler  Torbalı Filistinle Dayanışma Platformu bileşenleri olarak basın açıklaması  yaptı. Platform Sözcüsü Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Torbalı Temsilcisi Seyfullah Subaşı soykırımı lanetleyen ve dünya liderlerini bu vahşi soykırıma son vermeye davet eden açıklamada Gazze’deki trajediye dikkatleri çekti. Sık sık sloganlarla İsrail ve ABD insanlık dışı katliamlardan dolayı lanetlendi. İsrail’in asıl hedefinin Mezopotamya ve Anadolu olduğunu belirten Platform sözcüsü Seyfullah Subaşı bu zulümlere sessiz kalınmaması ve İsrail ürünlerinin boykot edilmesi gerektiği ve her türlü baskının yapılması gerektiğini belirtti.  İşte dün gerçekleşen basın açıklaması;

Tüm dünya mazlumlarının sesi olan siz değerli Torbalı’lı kardeşlerim; Gazze ile dayanışmak ve Gazze’nin yalnız olmadığını tüm dünyaya haykırmak için bir aradayız. Filistin ve Gazze halkını yalnız bırakmamak insani, vicdani ve imani bir sorumluluktur. Burada olmakla safınızı belli ettiniz. Evvela hepinizi bu duyarlılığınızdan dolayı tebrik ediyorum. Fakat görevimiz bununla bitmiyor sevgili kardeşlerim, her türlü maddi ve manevi desteği vermeye devam edeceğiz. İsrail mallarını boykota devam edeceğiz. Dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Çevremizdeki insanları bu konuda duyarlı olmaya çağıracağız.

Başkan Demir imdada koştu Başkan Demir imdada koştu

            Sevgili kardeşlerim; Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz. Biz yeryüzündeki tüm mazlumların tek hamisi yegane sığınağı olmuşuz. Bu gün Doğu Türkistanda, Miyanmarda zalimlerin pençesi altında inim inim inleyen Müslümanlar, bizim bir şeyler yapmamızı beklemektedirler. İşgalci Siyonist rejim, kurulduğu günden beri Filistin topraklarını işgal etmek suretiyle, silahsız ve savunmasız on binlerce insanı öldürmüş, yüz binlerce insanı yaralamış, sakat bırakmış; mallarına, ibadethanelerine, hastanelerine, okullarına zarar vermiş ve onları evsiz bırakmıştır. İşgalci rejim işgal ettiği Filistin topraklarında büyük bir ambargo ve kuşatma uygulamış, Gazze’yi açık hava hapishanesine çevirmiş, Gazze halkına insani yardımların ulaşmasını engelleyerek büyük bir insanlık suçu işlemiştir.

Siyonist cellatlar; bir avuç inanmış mücahidin onurlu direnişleri karşısında en modern silahlara sahip olmasına rağmen bir başarı elde edemeyince çadır kamplarda yaşam mücadelesi veren savunmasız sivil halkın üzerine bomba yağdırarak intikam almaya çalışmakta ve bir milleti tüm dünyanın gözünün önünde diri diri yakmaya ve yok etmeye çalışmaktadır. Şeyh Ahmet Yasin Ümmetin suskunluğunu ALLAH’a şikayette bulunurken bizler daha ne kadar seyirci kalacağız. Bu zülüm böyle devam edemez. Hiçbir şey yapmadan böyle oturup izliyecekmiyiz Müslümanlar. Bu sıcak yaz gününde yüz binlerce Filistinli Gazze’de, Refahta açlıktan susuzluktan kıvranırken, sen serinlemek için marketlerde indirimli algida dondurmanı almaya devam edecekmisin. Starbucs’ta oturup büyük boy kahveni yudumlayacakmısın,. Mc Donald’s tan coca cola hediyeli mega boy hamburger siparişi verip karnını doyuracakmısın. Kardeşlerin kanlı elbiseleriyle yatarken. Sen temiz olan elbiselerini bir alana bir bedava aldığın Ariel ile yıkayacakmısın.

Dünya genelinde yapılan eylemler ve gösterilen tepkilere rağmen bu soykırımcı tutumundan vazgeçmeyen Siyonist rejim, 7 Ekim 2023 gününden bugüne dek geçen altı aylık sürede, kimyasal silahlar da kullanarak 50.000’den fazla insanı katletmiş, on binlerce insanı ağır yaralamış, Gazze halkını açlık ve sefalete mahkûm etmiştir.               Bütün bu saldırılar yetmiyormuş gibi Gazze’ye insani yardımın girilmesine hiçbir şekilde izin verilmiyor, Gazze halkının maruz bırakıldığı açlık ve yokluğun önüne geçilememektedir. Filistin’in her gün binlerce tır yardıma ihtiyacı varken hiç bir  tırın girmesine izin verilmiyor. Mısır, Gazze sınırına beton barikatlar kurup jiletli teller ile sınırı güçlendiriyor. Siyonizm işbirlikçisi devletlerin ve şirketlerin, soykırıma olan aleni desteği artarak sürüyor. Bir avuç mazlumun karşısında bütün dünya zalimleri tek safta saldırmaya devam ediyor.

Biz Torbalı’dan bütün vicdan sahiplerine sesleniyoruz: Yüce ALLAH bizden bir olmamızı kafirleri dost edinmememizi ve yeryüzünde fitne Ve fesadı ortadan kaldırmamızı istemektedir. Aksi taktirde yeryüzünde kargaşa ve büyük bir bozgunluk çıkacaktır. Ütelik bu fitne ve kargaşa, sadece Gazze ile sınırlı kalmayıp, Gazze’nin yanında duruş sergilemeyen herkese er ya da geç ulaşacaktır. Bu zalimler Gazze ile yetinmeyecek nihai hedefleri, Mezopotamya ve  Anadolu toprakları olacaktır. Kendilerince vad edilmiş toprakları elde etmeye çalışacaklardır.

Siyonist çetenin rahatlıkla yaptığı barbarlık ve soykırım, çok güçlü olduğu için değil, İslam âleminin sessizliğinden ve bölük pörçük olmasındandır. O halde haksızlıkların ve soykırımın karşısında durmak gayesiyle ümmetin bir araya gelmesi dini bir sorumluluktur.

Bizler, herhangi bir sınırlama veya koşula bağlı olmaksızın, işgalci düşmanın veya başka bir ülkenin onayını beklemeye gerek kalmaksızın acilen sınır kapılarının açılmasını talep ediyoruz. Gıda, tıbbi malzeme ve benzeri ihtiyaçlar acilen Gazze halkına ulaştırılmalıdır.

Tüm dünya liderlerine açık çağrımızdır:

Başkenti DOĞU KUDÜS olan özgür ve bağımsız bir Filistin devleti kurulması için çalışınız.

* Siyonist çeteninin gerçekleştirdiği katliamları kınamayı bırakın, bu katliamları durdurmak için gerekli adımları atınız.

* Sizler, siyonist çeteye karşı askeri müdahaleyi yapamıyorsanız bari siyonist çetenin bombalarından kurtulan masumları ölüme terk etmeyiniz!

* 57 İslam ülkesi tamamen Mısır ve Gazze toprağında olan Refah sınır kapısından yardımları geçiremiyor! Bu kadar mı acizsiniz!

Sözlerime son verirken artık şunu bilmenizi isterim ki Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur. Ne  Kahrolası AMERİKA nede işbirlikçi Avrupa ülkeleri Ortadoğu coğrafyasından çekilmediği müddetçe bu topraklarda kan durmayacaktır. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki vicdan sahibi insanlar, yeryüzündeki en organize ve en örgütlü kötülüğü olan Siyonizm’e karşı mücadele ediyorlar. Küresel vicdanlarıyla Katil İsrail’e, Katil Amerika’ya ‘DUR’ demek için vazgeçmeden yürüyorlar! Alanları dolduruyorlar! Seslerini yükseltiyorlar! Bizde sesimizi yükselmeye ve ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM demeye devam edeceğiz.

Editör: Ömer Dur