İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Tarım toplumundan sanayi toplumuna, Antik Metropolis’ten Torbalı’ya” isimli 5 gün sürecek olan eğitim projesinin açılı gerçekleşti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje, TUBİTAK’ın Doğa ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında hazırlanmış ve TUBİTAK tarafından onaylanmıştı.

AÇILIŞ ANTİK TİYATRODA GERÇEKLEŞTİ

Tarım toplumundan sanayi toplumuna, Antik Metropolis’ten Torbalı’ya” isimli 5 gün sürecek olan eğitim projesinin açılı, Metropolis Antik Kenti’nde bulunan antik tiyatroda gerçekleşti. Açılış törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi, Metropolis Antik Kenti Kazı evi, TUBİTAK, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Torbalı Belediyesi’nden temsilciler ile eğitim alacak öğrenciler katıldı.

METROPOLİS’TEN TORBALI’YA

Selçuk İnan’ın gözdesi oldu Selçuk İnan’ın gözdesi oldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok önem verdiği proje kapsamında, Torbalı’nın tarımsal yapısı, sanayi yapısı, Beş bin yıllık Metropolis Antik Kenti ile Torbalı’nın günümüzde nasıl bir kente evrildiği konusunda öğrencilere bilgiler verilecek. Proje kapsamında 22 eğitimci, 6 rehber ve çok sayıda personel görev yapacak

Editör: Ömer Dur