Torbalı Belediyesi, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Metropolis Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Birbirinden güzel oyunları ilçe sakinleri ile buluşturan Torbalı Belediyesi, dün ayrıca usta oyuncuların katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Dünün ilk programı Pancar’da oldu. Pancar’da ‘Bizim Gezegen’ isimli çocuk tiyatrosu sahnelendi. İkinci etkinlik ise usta sanatçıların katılımlarıyla ‘Sanata Adanmış Yıllar’ söyleşisi oldu. Türk tiyatrosunun ve sinemasının önemli isimleri Ayşenil Şamlıoğlu ve Zihni Göktay Beyaz Kafe’de “Sanata Adanmış Yıllar” isimli söyleşide Torbalılılarla bir araya geldi. Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin’in moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide usta isimler, tiyatro severlerin sorularını yanıtladı. Duayen isimlerin anılarını anlattığı söyleşiye yoğun katılım oldu.

TEKİN: “FESTİVALİMİZE RENK KATTILAR”

Söyleşi sonrasında Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Serkan Tekin usta isimlere çiçek ve Metropolis Antik Kentin simgesi olan Grifon heykeli takdim etti. 3. Metropolis Tiyatro Festivalimi’nin 2. günü muhteşem bir oyunla son buldu. Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Çehov Vodvil” isimli oyun gelen konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatro festivali, 3. gününde de dolu dolu programlarla sizlerle olacak…

Fenomen isim Torbalı’da Fenomen isim Torbalı’da

BUGÜNKÜ ETKİNLİKLER

Tiyatro Festivali kapsamında etkinlikler bugün de devam edecek. İlk olarak saat 14.00’da ‘Mimdo’ isimli pantomim çocuk tiyatrosu Kitap Kafe’de çocuklarla buluşacak. Koruluk’un karşısında (Direksiyon eğitim alanı) yer alan kafede keyifli dakikalar çocukları bekleyecek. Saat 16.00’da ise usta sanatçı Yaşar Gündem ‘Nazım Okumaları’ isimli bir şiir programına imza atacak. Saat 21.00’da ise Türk Tiyatrosunun en önemli isimlerinden Altan Erkekli’nin ünlü oyuncu Veysel Diker’le sahnelediği ‘Şifa Niyetine’ isimli müzikli oyun Torbalı seyircisi ile buluşacak.

Editör: TE Bilisim