Dürüst ve temiz bir siyaset anlayışıyla hareket eden, son günlerde ülke genelinde olduğu gibi Torbalı’da da yükselişini sürdüren Yeniden Refah Partisi’nin Torbalı Belediye Başkan Adayı İsmail Tanas, zaman zaman yayınladığı videolarla halkın karşısına çıkıyor. Daha önce partisinin İzmir milletvekili adayı olarak da gösterilen İsmail Tanas, kendilerine oyları böldükleri iddiasıyla hain diyenler hakkında öyle bir açıklama yaptı ki, izleyenleri adeta ağzı açık kaldı. Bugüne kadar AK Parti’ye yapılan tüm eleştirileri bir kenara bıraktıran açıklamada önemli ifadelere yer verildi.

İşte Tanas’ın o çok konuşulan açıklamaları:
Bizi hainlik ve münafıklıkla suçlayanlar için bir beyin fırtınası yapalım. Rahbetli Erbakan hocamız hayattayken, milli görüş gömleğini siz çıkardınız. 28 Şubat sürecinden sırf inancından dolayı hapse giren kardeşlerimiz için ne yaptınız?  22 yıllık iktidarınız boyunca Ergenekon’cular içeri girdi çıktı, Balyoz’cular içeri girdi çıktı, hatta FETÖ’cüler bile içeri girdi çıktı fakat bu kardeşlerimiz çıkmadı. Başörtüsünü sürekli önümüze çıkaranlara soruyoruz, en güçlü olduğunuz zamanlarda başörtüsünü niye anayasal zemine oturtmadınız. Zinayı suç olmaktan siz çıkardınız. Domuz etini, kasap reyonuna siz soktunuz; hatta birkaç gün önce katır, eşek, at etinin ithalatının yolunu açıp resmi gazetede siz yayınladınız. Aile menfumunu yok ettiniz. SMA hastası yavrularımızın ilaç giderlerini SGK karşılamazken, cinsiyet değiştirme operasyonunu SGK olarak siz karşıladınız.

Eşcinsel ve travestilerin filmlerini izledikten sonra, ‘Çok hoşuma gitti, ikinci kez izledim’ diyen sayın Özlem Zengin’i grup başkanvekili olarak yanınızda siz tuttunuz. Erdoğan’ın karşısına ‘Peygamberimiz parti kursa kaybeder’ diyen Hulki Cevizoğlu’nu siz milletvekili yaptınız. Geçen sene faize Nas deyip, bu sene dünya birincisi siz yaptınız. 2018 yılında Erdoğan’ın konuşmasında İsmalmın güncellenmesi gerektiğini siz söylediniz. Sizin önceki senelerdeki İzmir adayınız, Tekirdağ’da 2 fabrika varken 18 rakı fabrikası açtırdığınızı siz söylettiniz. Gazze yok olurken kırmızı çizgimizdir deyip, ticareti kesmeden gıda ve mühimmat siz yolladınız. Mescid-i Aksa’da ramazanda Müslümanlar sırf orada namaz kılmasın diye Mescid-i Aksa’nın etrafına çekilen tel örgüyü bu ülkeden siz gönderdiniz. Ahlakı siz bitirdiniz, üretimi siz bitirdiniz, eğitim sistemini siz bitirdiniz. Tüm bunları siz yaptınız, hain, münafık ve FETÖ’cü biz olduk. Sizleri Allah’a havale ediyorum. Biz diyoruz ki kenara çekilin, işi ehline verin. En başarılı doğumlar şiddetli sancılara gebedir.

CHP Torbalı'da bir ilk CHP Torbalı'da bir ilk

Editör: Haber Merkezi