Torbalı’da kısa süre önce Halil Müftüoğlu tarafından açılan Uğurlı Halı Dünyası, ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyor. Ertuğrul Mahallesi, eski Özel Olgun Koleji karşısına açılan Gaziantep Halı Dünyası’nda halıların fiyatı sadece 50 liradan başlıyor. Üstelik bu halıların tamamı saçaklı. Yün, kaymaz taban, keçeli ve deri taban halıların bulunduğu Gaziantep Halı Dünyası, kilim ve halı sektörünün merkezi konumundaki Gaziantep’teki halıları Torbalılılarla buluşturuyor. Öte yandan ürün yelpazesine lüks battaniye, minder ve Dinarsu marka halıları da ekleyen Gaziantep Halı Dünyası, renk renk, çeşit çeşit ürünlerle Torbalılıların ihtiyacına yanıt veriyor. Battaniyeleri 350 liraya, Dinarsu marka halıları ise metrekare fiyatı 70 liradan satan işletme, bir kez daha ekonomik sıkıntının tavan yaptığı bu günlerde dar gelirlilere can suyu oldu.

FİYATLAR ÇOK CAZİP

Yüzde 70’lik indirimle satışa sunulan halılar, uygun fiyatının yanı sıra kalitesiyle de göz kamaştırıyor. En pahalı halının yün ve marka halı olduğu mağazada bu halı bile 650 liradan satılıyor. Neredeyse bir halının yıkama fiyatına yenisinin satıldığı mağaza özellikle yaz aylarının başladığı şu günlerde hareketlilik yaşıyor.  Halıları yıkatmak yerine yaza yepyeni halılarla giren vatandaşlar hem sıfır halılara kavuşuyor hem de odalarının havasını değiştiriyor. Mağazada 3 metrekare halı 200 liradan, 4 metrekare halı 280 liradan, 5 metrekare halı 350 liradan, 6 metrekare halı ise 420 liradan satılıyor. Dinarsu 6 metrekare halı ise sadece 500 liraya satılıyor. Uygun fiyatlarla dikkat çeken halı mağazasında paspaslar 5 liradan, dijital çocuk halıları 250 liradan, ikili yastıklar 60 liradan satılıyor. Özel kilimlerin de yer aldığı Gaziantep Halı Dünyası, çoklu alımlarda nakliye konusunda da yardımcı oluyor. Türkiye’nin en saygın marka halılarının şaşırtan fiyatlarda alıcı bulması özellikle son zamanlarda ekonomiden yana dertli olan vatandaşların yüzünü güldürüyor.

MÜFTÜOĞLU’DAN MAĞAZAYA DAVET

Her çeşit halı, yolluk ve kilimin yer aldığı mağaza her sabah 08.00’da açılıyor akşam 22.30’da kapanıyor. Aynı zamanda üreticisi oldukları halıları çok uygun fiyatlarla ilçe sakinleriyle buluşturduklarını ifade eden Halil Müftüoğlu, “Yıllar öncesinin fiyatlarıyla satış yapıyoruz. Bu fiyatlarda Türkiye’de halı satan başka mağaza yok” ifadelerini kullandı. Çoklu alımlarda nakliyeyi de üstlendiklerini belirten Müftüoğlu, haftanın 7 günü açık olduklarını, tüm ilçe sakinlerini açtıkları mağazaya davet ettiklerini söyledi. Öte yandan overlok hizmetini de bünyelerinde sokmaya başlayan Müftüoğlu, evlerinden vatandaşların halı ve yolluk getirip overlok hizmetinden yararlanabileceğini kaydetti. 05427410827 numaradan işletmeye ulaşılabilir.