200 bini aşan nüfusuyla birçok ili geride bırakan Torbalı ilçesi Türkiye’nin en çok göç alan ilçelerinden biri. Her yıl yaklaşık yüzde 10 artan nüfusuyla birlikte öğrenci sayılarında da artış yaşanıyor. Bu artış okul, derslik ve eğitim çalışanı ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Resmi ve özel okullarda eğitim gören öğrenci sayısının 42 bini, öğretmen sayısının 3 bini bulduğu ilçede, eğitim yönetiminin başında ise deneyimli bir eğitim yöneticisi olan Cafer Tosun var.

Pazartesi günü açılıyor Pazartesi günü açılıyor

YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELER

Yeni eğitim ve öğretim yılında Torbalı ilçesinde gerek örgün gerekse yaygın eğitim kurumları ile eğitim seviyesini en üst düzeye çıkarma vizyonuyla yola çıktıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “yeni dönemde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetim ekibimiz, eğitim çalışanlarımız, okullarımızın eğitim yöneticileri, öğretmenlerimiz, tüm birim çalışanları, velilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte verimli, etkili bir eğitim-öğretim yılı geçirmeyi hedefliyoruz. Büyük bir ailemiz var ve aldığımız sorumluluğun farkındayız. Güzel Torbalı’mızda gerek akademik alanda gerekse çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerine uygun alanlarda başarının artması için tüm gayretimizi ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet’in 100. Yılına özel çalışmalar, proje ve etkinlikler hazırladıklarını ifade eden Tosun, “100 yıl önce büyük çileler ve emeklerle kurulan Cumhuriyetimizi, yeni yüzyıllara en iyi şekilde taşıyacak olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, milli ve manevi hissiyata sahip, aklın ve bilimin öngördüğü donanımlarla bezenmiş şekilde yetiştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim