Torbalı Mahallesi’nde yaşayan 36 yaşındaki Zafer Kalaycı’nın hayatı 2021 yılında yaşadığı bir olay sonrası adeta karardı. Balıkesir Edremit’te ikamet ederken, uyuşturucu satıcısını polise ihbar eden Kalaycı, aynı kişi tarafından bacağından vuruldu. Olay sonrası hastaneye kaldırılan genç adamın bacağına platin takıldı. Geçtiğimiz yıl Torbalı’ya taşınan Zafer Kalaycı ve ailesinin bir türlü yüzü gülmedi. 2022 yılında bacağı 2 defa enfeksiyon kapan Kalaycı için doktorlar bacağı kesilmesi gerektiğini belirtti. Daha sonra operasyon geçiren Zafer Kalaycı, genç yaşta bacağı kesilerek hayata devam etmeye başladı.

VALİLİK ONAYLI KAMPANYAYA DESTEK BEKLİYORLAR

Şuanda koltuk değneklerine bağlı bir şekilde hayatını devam ettiren Kalaycı, protez bacak için alabilmesi için gerekli para ise 681 bin 600 liraydı. Kampanyanın bitmesine 9 gün kalırken bu parayı toparlayamayan aile daha uyguna yeni bir protez bacak buldu. 350 bin lira civarında olan protez bacak için aileye 50 bin lira gerekiyor. Kampanyanın bitmesine 9 gün kalırken, ailenin bu süre zarfı içerisinde 50 bin lirayı bularak protez bacağı alması lazım. Eskisi gibi yürümeyi çok istediğini belirten Zafer Kalaycı, “Hayatım bir anda altüst oldu. Düzenli bir işim vardı. Ama yaşadığım talihsiz olay sonrası bir türlü toparlayamadım ve doktorlar bacağımın kesileceğini belirtti. Şuanda koltuk değnekleri ile hayatıma devam ediyorum. Aile olarak protez bacak alacak gücümüz maalesef yok. Valilik’ten de yardım kampanyası için onay aldık. Destek olmanıza ihtiyacım var. Son 9 günüm ve bu süre zarfından 50 bin lirayı toplamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

BİR ANNENİN FERYADI : “DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Çocuklarının daha rahat bir şekilde hayatına devam etmesini isteyen anne Birgül Kalaycı, destek beklediklerini ifade etti. Yaşanan olay sonrasında hayatlarının adeta karardığını belirten Anne Birgül Kalaycı, “2 yıldır çok zor zamanlar geçirdik. Oğlumun bu halde olması beni çok üzüyor. Hangi anne çocuğunu bu şekilde görmeye yüreği dayanır. Para toplayabilmek için Valilik’ten onay aldık. Oğlumun protez bacağına kavuşabilmesi için desteklerinizi bekliyoruz. Kampanyamızın sona ermesi için son 9 gün ve 50 bin lira açığımız var desteklerinizi bekliyoruz.” dedi. Abla Dilek Kalaycı ise yaptığı açıklamada “2 yıldan beri kardeşim için mücadele ediyoruz. Valilik onaylı resmi bir hesabımız var. Lütfen destek olun. Çok kısa bir süremiz kaldı. Desteklerinizle kardeşimin daha rahat bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Tarlaların fiyatları el yakıyor Tarlaların fiyatları el yakıyor

ZİRAAT BANKASI VALİLİK YARDIM HESABI

Hesap adı: Dilek Kalaycı

TR56 0001 0025 6671 3520 2750 02