Torbalı siyasetinin çok dalgalı dönemleri vardır. Buna örnek vermek gerekirse en iyi örnek Atilla Kaya’nın 8. Sıradan 2. Sıraya geldiği iki seçim arasında ki farkı araştıranlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. 8. Sıradan 2. Sıraya gelmesiyle birlikte AK Partinin Torbalı’da oyları artmıştı.

Oy artışının Torbalı’ya bir faydası maalesef dokunmadı. 3. Dönem Milletvekili görevini yürüten Atilla Kaya’nın haliyle tek derdi Torbalı değil. İzmir’in en çalışkan saha Milletvekili diyebiliriz. AK Partinin En tecrübeli Milletvekili diyebiliriz. Ancak sandıklar açıldıktan sonra vekili Torbalı’da görmek bir hayli zor.

Vekilin Torbalılı seçmenin gözünden düştüğünü düşünüyorum, neden. Eskiden mecliste bir konu hakkında konuşma yapardı neredeyse tüm Torbalı bu konuşmayı alır sosyal medyada paylaşırdı.

Şimdilerde ise en çok eleştirilen siyasetçi ve paylaşımlarını beğenen Torbalılı yok diyebilirim.

Hal böyle olunca ve Torbalılı şehidin cenazesine gelmemesiyle eleştiriler çok sert ve ağır olmaya başladı.

Çarşamba günü Ankara’da bir yangında şehit olan Fahri Can Yavaş’ın Torbalı’daki hiçbir merasimine katılmayışı Sayın Atilla Kaya’nın çok ağır eleştirilmesine sebep oldu.

Yapılan eleştiriyi hala yazıp yazmamak arasında gidip geliyorum. Vekilim gerçekten siz vatandaşın dediği gibi şehit cenazesi mi seçiyorsunuz?

Şehit olan AFAD personeli olunca başından sonuna her programda olduğunuzu biliyoruz. CHP’li Belediye personeli olunca sosyal medyada bile paylaşım yapmıyor musunuz?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’da ki programa katılmakla birlikte Torbalı’daki programa da katıldı.

Mansur Yavaş Torbalı’da ki programa katılırken Torbalılı Milletvekilinin programa katılmaması ağır eleştirilmesine sebep oldu.

Siyasetçi eleştiriye açık olacak, ama bu eleştiri ise çok ağır oldu. Yapılan eleştiriyi yazıp yazmamak arasında çok gittim geldim.

Sayın vekilin sosyal medya hesaplarına baktığımda gerçekten çok önemli misafirleri varmış o anlarda Ankara’da. Torbalı siyasetinin sevilen ve en etkili isimlerinden olan Emre Toğrul ile Ankara’da bir dizi önemli görüşmesinin olduğunu paylaşımlarda gördük.

Tamam Emre Toğrul siyaseten çok önemli bir isim rica etseydiniz Emre Bey ile Torbalı’da görüşmek isteseydiniz hem sizi kırmazdı. Hem de bu mazeretinizi hoşgörü ile karşılardı.

İşte sevgili okurlar Torbalılı seçmen bir zamanlar yere göğe sığdıramadığı Atilla Kaya’yı şimdi en acımasız bir şekilde eleştiriyor.

Boş yere atalarımız dememiş, “Gözden uzak olan gönülden de ırak olur” diye.

      AK PARTİNİN ADAYINI ÇOK MU MERAK EDİYOR SUNUZ?

Son günlerin en merak edilen konusu Torbalı’da AK Partinin adayı kim olacak..?

Bu sorunun cevabı AK Parti Milletvekili Atilla Kaya’da.

Bu soruya İzmir’de Atilla Kaya’dan başka cevap verebilecek başka bir siyasetçi var mı?

Buna Bakan Mehmet Kasapoğlu dahil, Atilla Kaya’dan başkası cevap veremez.

3 dönemdir Milletvekili görevini yürüten ve her seferinde İzmir’de AK Partinin oylarının yükselmesinde büyük katkısı olan Atilla Kaya Torbalı Adayı konusunda kimseye yetki ve söz hakkı vermez.

Atilla Kaya geçtiğimiz günlerde deyim yerindeyse “Teşkilatı mahsusa’yı” topladı.

Toplantıda yine kimselere söz hakkı vermedi, konuşmak isteyen, itiraz edende olmadı, zaten olamaz. Atilla Kaya bu yedi baharın otunu yedi. Bunca yıldır tek başına tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi şimdilerde kimselere pabuç bırakmaz.

Bu toplantıyı 2013 yılında Çetineller Oteldede gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde de bir toy toplantısı yaptı. Aklınıza Türk obaları toy toplantısı gelmesin.

Neden “toy” diyorum, bu isimler Atilla Kaya’ya göre TOY.

Kendilerine soracak olursan her biri bir birinden siyasette iyi. Siyasetin ordinaryüsü her biri, o kadar cevvaller yani.

Her birine görev ver Torbalıyı baştan aşağı silkelerler ama dediğim gibi bu kişiler Atilla Kaya’ya göre “toy.

Tabi bu toplantının neticesinde avuçlarını sıvazlayanlarda yok değil.

Atilla Kaya birileriyle konuşup, birilerinin önünü keserken bizim önümüzü açıyor diye avuçlarını sıvazlayanlar, sizlerde  finalde avuçlarınızı yalayacaksınız.

Siz toy bile değil, acemi askersiniz. Sizin acemiliğiniz tören geçidinden belli.

Siz bu heyecanla partiyi ayakta tutun Atilla Kaya bildiği ninniyi okur hepinizi uyutur. Birde üzerine size tulum diker.

15 bin ağaçta hasat hazırlığı 15 bin ağaçta hasat hazırlığı

Avuçlarını sıvazlayanlara soruyorum. AK Parti bunca yıl içerisinde nerede seçim kaybetmiş adamı tekrar aday yapmıştır.

Şimdi elinize haritayı alın, google’yi açın ve araştırın. Elinize harita alın derken memur tayini düşünmeyin.

Atilla Kaya şu an parti içerisinde bulunmayan Torbalılı bir Levanten guruba toplantılar yaptırıyor. Bu kişilerde kendilerine çok büyük bir görev verildiğini düşünüyor. Bu yüzden isimlerini yazmıyorum.

Atilla Kaya birde bu kişilere demiştir ki sakın kimseye söylemeyin bu görev çok önemli. İşte burası çok şokomelli.

İşte bu yüzden can hıraş çalışıyorlar ama dışarda kimselere bir şey demeseler bile evdeki yengelere bu çalışmadan bahsettiler.

Atilla Kaya’nın üzerinde çalıştığı bu ismi sizlerle paylaşıp bir çuval inciri zay etmenin bir anlamı yok.

Adam İzmir siyasetini dizayn etmenin peşinde. İzmir Ticaret odası, İzmir odalar birliği derken hedefe koşuyor. Bizim Torbalıda ki birkaç kişi ise Atilla Kaya’yı Torbalıda oyalamak istiyor.

Atilla Kaya bu saatten sonra ele avuca sığar mı?

Aslında başlık şu olmalıydı. “Atilla Kaya’ya yön vermek isterken çuvala girenler”

Sevgili okurlar Atilla Kaya’yı bahçede görüp bahçıvan zannedenler var.

AK Partili kardeşlerim siz partiyi diri tutmaya bakın. Atilla Kaya’nın size verdiği görev bu.

Sadece size görev vermiyor, el altından bana da bazı görevler geliyor.

Bende görevimi yapıyorum.

Ama ben gazeteciyim neden ve niçin kullanıldığımı iyi bilirim.

Pardonnn..!

Not: hem nalına hem mıhına dedikleri bu olsa gerek. Hem nalına hem de mıhına vurduk.