Kısa süre önce Pancar Mahallesinde ikamet den Nurdan-Barboros Hasçelik isimli çiftin 8 yaşlarındaki kızları Simay Hasçelik, ateş ve karın ağrısı ile hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede yapılan tedaviler sonrasında çıkan raporlar aileyi şoke etmişti. Küçük Simay, AML (Akut Miyeloid Lösemi) hastası olduğu öğrenildi. Bunun üzerine aile, Simay’a uygun ilik nakli bulunması için çağrıda bulunarak kan bağışı yapılmasını istemişti.

TEMENNİMİZ SAĞLIĞINA KAVUŞMASIDIR

Olayı duyar duymaz harekete geçen Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un eşi Afet Uygur ve beraberinde Torbalı Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü Çağlar Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Nazan Kırkmalı ile birlikte aileyi ziyarette bulundu. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Afet Uygur, Simay’a uzaktan eğitim alabilmesi için tablet hediye etti ve aileye maddi yardımda bulundu. Her türlü ailenin yanında olduklarını belirten Uygur, “Kızımız için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Tek temennimiz kızımızın bir an önce sağlığına kavuşmasıdır” dedi.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Yapılan ziyaret sonrasında teşekkürlerini ileten anne Nurdan Hasçelik, “Hanemizi ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un eşi Afet Uygur, Torbalı Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü Çağlar Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Nazan Kırkmalı ve beraberindeki heyete teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri ziyaret edip destek oldukları için minnettarız” şeklinde konuştu.