Ortaokul öğrencilerinden muhteşem performans Ortaokul öğrencilerinden muhteşem performans

1 Mayıs İşçi Bayramı meydanlarda kutlanacak. Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği 1 Mayıs İşçi Bayramını meydanlarda kutlayacak. Dernek yöneticileri Torbalı halkını 1 Mayıs’ta Gündoğdu meydanına davet etti.  TOKSED Başkanı Hayri Aktaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: İş, ekmek, özgürlük ve adalet şiarıyla Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği 1 Mayıs'ta alanlardayız. 2024 yılı, emekçiler açısından  bir önceki yıldan daha zorlu geçecek ve daha çok dayanışmaya birleşmeye ve mücadeleye ihtiyaç gerektiren bir yıl olacak. Zam zulüm işkence ile faşizm boğazımızı daha çok sıkacak. Ekmeğimiz daha çok azalacak, yoksulluk işsizlik daha da derinleşecek. Adalet lugatta bir sözcükten ibaret kaldı kalacak.

Dünya halkları, emperyalist kuşatmanın altında. Başta Filistin olmak üzere Ortadoğu'da ve her yerde zulmünü sömürüsünü ve katliamlarını artıran emperyalizm ,dizginsiz bir biçime bürünmüştür. 1 Mayıs sınıfa karşı sınıfın kavga günüdür. İçerde ve dışarda faşizme ve emperyalizme karşı ille de kapitalizme karşı cesaretle örgütlenme günüdür. Halkların kardeşliği,işcilerin birliğini sağlayacak adımları cüretle atma günüdür. "Halk için Kültür Sanat ve Eğitim" pankartı altında  1 Mayıs TOKSED kortejinde yürüyelim.

Yaşasın 1Mayıs

Halkız Haklıyız Kazanacağız.

Zama zulme faşizme Direneceğiz.

Öte yandan Aktaş,  Mayıs günü saat 10.30’da Torbalı İZBAN İstasyonu’nda buluşacaklarını, bu buluşmaya tüm ilçe sakinlerini beklediklerini söyledi.