Helvacı Mahallesi’nin sevilen isimlerinden Hamdi Kılıç'ın cesedi ağaçta asılı bulunmuştu. 24 Kasım 2020 tarihinden beri kayıp olan Hamdi Kılıç'ın 70 yaşında olduğu ve hanımını kaybettikten sonra Sakine Akdeniz adında bir kadınla yaşadığı ve tüm parasını bu kadına hesabına geçirdiği iddia edilmişti. Müge Anlı’nın aydınlatmaya çalıştığı olayda sır perdesi bir türlü aralanamadı.

URLA CİNAYETİ!

3 ay boyunca kayıp olan 70 yaşındaki Hamdi Kılıç'ın yakınları Müge Anlı'ya başvurarak yardım istemişti. Aylardır aranan yaşlı adamın sevgilisi tarafından öldürüldüğü düşünülüyordu. Müge Anlı yayında Hamdi Kılıç'ın ölü halde bulunduğunu açıkladı. Hamdi Kılıç'ın daha önce arama çalışması yapıldığı bölgede 52 gün sonra cesedinin bulunması şüpheleri cinayet üzerine yoğunlaştırdı.

HAMDİ KILIÇ'IN CESEDİ BULUNDU!

24 Kasım 2020 tarihinde kaybolan Hamdi Kılıç'ın eşini kaybettikten sonra Sakine Akdeniz adında bir kadınla yaşadığı ve tüm parasını bu kadına hesabına geçirdiği öne sürülmüştü. Sevgilisi için tüm mal varlığını satan Hamdi Kılıç'ın cesedi çiftlik evinin çok yakınında ağaçta asılı olarak bulundu. Sevgilisinin çiftlik evinden kaybolan Hamdi Kılıç'ı kim öldürdü?

DİDİK DİDİK ARANMIŞTI

Jandarma ekipleri kadavra köpeği Pelit ile arama çalışmaları başlatmıştı. Havadan ve karadan devam eden arama çalışmalarında çiftlik evi ve çevresi didik didik aranmıştı. Hamdi Kılıç'ı arama çalışmaları Urla'da devam ederken telefonundan alınan son sinyalin yaşadığı eve 4 km uzaklıkta olduğu ortaya çıkmıştı.

HAMDİ KILIÇ'IN KATİLİ KİM?

Hamdi Kılıç'ın cesedi 52 gün sonra ağaçta asılı olarak bulundu. Hamdi Kılıç'ın intihar süsü verilerek cinayete kurban gittiği üzerinde duruluyordu. Ancak kimin öldürdüğü henüz belli değil. Kılıç'ın katilinin bulunması için otopsi raporu yapılacak. Bu otopsi raporu henüz yayınlanmadı.