Gerçekleştiği projelerle adından sık sık söz ettirmeyi başaran Torbalı İnci Hikmet Tözün Anaokulu'nda babalar çocuklarıyla doyasıya eğlendikleri bir gün geçirdi. Sevgi Sınıfı Öğretmeni Sevgi Yıldırım tarafından organize edilen 'Babamla Bir Gün' projesine Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Işıkkaya, Torbalı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney ve öğrenci velileri katıldı. Torbalı Belediyesi Bando Grubu'nun renk kattığı projede öğrenciler ve veliler çalan şarkılar eşliğinde dans edip birlikte vakit geçirdi. Daha sonra ahşap parçalarından ev yapılıp öğrenci ve veliler yaptıkları evleri boyadı.

IŞIKKAYA: ÖRNEK PROJE

Böylesine anlamlı bir projenin Torbalı'da gerçekleşmiş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, "Topluma faydalı bireylerin yetişmesinde aile faktörü çok önemlidir. Bir baba olarak bugün bu projeye katılıp destek oldum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya ise, "Diğer okullarımızda da uygulanması gereken örnek bir proje. Bu projenin yaygınlaşması için okullarımıza gerekli desteği sağlayacağız" ifadelerinde bulundu. Babamla bir gün projesine katkı ve desteklerinden dolayı Torbalı Kaymakamız sayın Ercan Öter ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Atilla Işıkkaya'ya teşekkür ediyorum şeklinde konuşan Okul Müdürü Erdem Kaya, "Çok başarılı bir projeyi okulumuzda gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık" dedi.

BABA ÇOCUK BAĞI

Projenin amacının çocukların babalarıyla nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak olduğunu kaydeden Sevgi Sınıfı Öğretmeni Sevgi Yıldırım, "Projemizle baba ve çocuk bağının güçlendirilmesi, güven duyacakları bir karakter geliştirmesi, geleceğe güvenle bakabilmesi amaçlandı" diyerek sözlerini tamamladı. Öte yandan etkinlik sonunda velilere okul idaresi tarafından katılım belgesi verildi.