Günlerce süren hazırlıklarla gerçekleştirilen kutlama programının coşkusu tüm konuklar, öğrenciler, öğretmenler tarafından kampüsün her alanında hissedildi.  Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Güngör, Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Özkan, Torbalı Belediye Başkanvekili Ömer Şentürk ve çok sayıda davetli tarafından izlendi. Programın her anında Cumhuriyet coşkusunu ve sevincini hissettiren öğrenciler bu anlamlı günde tüm konuklara duygulu anlar yaşattı.

Kutlama programı okul bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu, ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Programın açılışında Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Kurucusu Yıldırım Baytekin “ Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, birlik ve beraberlik içerisinde emin adımlarla yürürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare şekli” olarak ifade ettiği, geleceğimizin teminatı, demokrasinin sembolü Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz diyerek bugün ve yarınlarda Atamızın açtığı yolda gösterdiği hedefte yürüyen nesillere onun mirasını taşıyacağız.” dedi. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter konuşmasında 100. Yılın anlam ve öneminden bahsederek öğrencilerin ve tüm konukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Tüm kademelerden Cumhuriyet şarkıları ile hazırlanmış koro şarkıları, şiirler, dans gösterisi, drama ve jimnastik gösterileri, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar ile devam etti. Konferans salonu sahnesinde devleşen oratorya sunumu, zeybek ve vals gösterileriyle devam eden kutlama izleyenlerden büyük alkış topladı. 

Torbalı'da araçlara saldırı Torbalı'da araçlara saldırı

Editör: TE Bilisim