Torbalı’da hayvancılık alanında da çıtayı zirveye çıkaran ve bu yönde son yılların en büyük yatırımını yağan Bahçıvan Grup, bünyesindeki Bahçıvan Çiftliği kurban bayramı için hazırlıklarını tamamladı. 2 yıl önce Tulum Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan Bahçıvan Çiftliği, sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İlçede hem büyükbaş hem küçükbaş hem de kümes hayvancılığı alanında hizmet veren tek çiftlik olan Bahçıvan Çiftliği, şimdilerde kurbanlık için mesai harcıyor. Kurbanlık dana, düve, buzağı,  koç, koyun ve kuzu satışlarını sürdüren Bahçıvan Çiftliği, İslami şartlarda kesim yaparak kurbanlıkları strafor paketlerde teslim ediyor.

KURBAN TELAŞI BAŞLADI

500 büyükbaş, 200 adet de küçükbaş hayvanın kurbanlık olarak hazır olduğu Bahçıvan Çiftliği’nde alanında uzman çalışanlar yoğun mesai harcıyor. Sık sık veteriner hekimlerin kontrol gerçekleştirdiği Bahçıvan Çiftliği’nde aynı zamanda kredi kartıyla da hizmet alınabiliyor. Öte yandan Bahçıvan Çiftliği’ne talepler kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte hareketlendi. Bahçıvan Çiftliği, her bütçeye uygun büyük-küçükbaş hayvanları ile vatandaşın kutsal sorumluluğunu yerine getirmesinde güvenilir bir hizmet sunuyor. Bayram günü belirlenen saat diliminde vatandaşın kurbanını teslim edecek olan çiftlikte, hazırlıklar şimdiden başladı.

Taştan’dan Merve Pide’ye teşekkür Taştan’dan Merve Pide’ye teşekkür

İSLAMİ ŞARTLARA UYGUN KESİM

Bahçıvan Çiftliği’nin 27 dönüm üzerinde yer alan kendi çiftliğinde tamamen doğal şartlarda yetişen hayvanların fiyat aralığı 15 bin TL ile 250 bin TL arasında yer alıyor. Her keseye uygun kurbanlıklar için hazırlıklara başladıklarını ifade eden çiftlik kurucusu Utkucan Bahçıvan, “Bahçıvan Grup olarak mübarek Kurban Bayramı’nda da vatandaşlarımızın yanındayız. Kendi çiftliğimizde tamamen doğal şartlarda yetiştirdiğimiz küçük ve büyükbaş hayvanlarımızı çiftliğimizde gerip görebilirsiniz. Seçilen hayvanı bayram gününe kadar burada da bırakabilirsiniz. İslam şartlara uygun, hijyenik şartlarda kesimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kesme, parçalama, strafor kutularda paketleme kolaylığı da sağlıyoruz. İsteyen vatandaşlarımız seçtiği hayvanı alıp gidebiliyor. İsteyen vatandaşlarımıza da randevu sistemi ile Kurban Bayramı süresince hayvanlarının başında bulunarak kesimde yer alabiliyor. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda onlara hizmet veriyoruz. Şu anda yoğun talep alıyoruz. Kurbanlıklarımıza olan yoğun talep nedeniyle herkese çok teşekkür ediyoruz. Kurban ibadetinde de yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.