Sok iki yılda sadece 5 maçta mağlup olan bu yıl namağlup bir şekilde Süper Amatör Lig’de kendi grubunu şampiyon tamamlayarak tarihi bir başarıya imza atan Torbalıspor’da bu başarının altında şüphesiz iyi bir yönetim anlayışı yatıyor. Genç yaşta büyük sorumluluk alarak Torbalıspor’un başkanlığına talip olan, daha önce Giresunspor’da da yöneticilik yapan Batuhan Atay Arslan başkanlığında iki yıldır önemli mesafe kat eden TORKOS’un ilk hedefi BAL’a çıkmak. 9 Mart’ta BAL Play Of grubunda ilk müsabakasına çıkacak olan Torbalıspor’un genç başkanı ile Torbalıspor’u konuştuk.

HEDEF İLK ETAPTA BAL

Torbalıspor için hayallerinin olduğunu ifade eden genç başkan, “Bu yıl Torbalıspor’un 50.yılı. Biz 50.yılımızda hala amatör liglerde maalesef mücadele ediyoruz. Bizim hedeflerimiz, hayallerimizden de büyük olmalı. Önümüzü göre göre hedefler koymamız gerekiyor. İlk hedefimiz BAL ligine katılmak. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. Ardından profesyonel liglerde mücadele etmemiz gerekiyor. Torbalı potansiyel olarak bunu hak eden bir ilçe. 3.Lig bile bizim için kıstas olmamalı. İlçe takımlarının destek gördüğünde nerelere gelebileceğini Akhisar örneğinde gördük” dedi.

HEDEFLERİ OLAN BİR EKİP

Bu yıl kurduğu takımla bileği bükülmeyen Torbalıspor’un namağlup grup şampiyonu olduğunu ifade eden Başkan Arslan, “Güzel bir takım kurduk. Çok başarılı hedefleri olan bir teknik ekibimiz var. Tesislerimizde her şey futbolcuların ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde ayarlandı. Güzel de bir hava yakaladık ve namağlup şampiyon olduk. İnanıyoruz BAL play of grubunda da taraftarımızın desteğiyle şampiyonluk yaşayarak, BAL’a çıkacağız” dedi.

ALT YAPIYA YATIRIM

İşte sözleşmenin detayları! İşte sözleşmenin detayları!

Torbalıspor için öncelikli hedeflerinin arasında alt yapı olduğunu da kaydeden Arslan, “Alt yapıya önem vermemiz gerekiyor. Çok yakınımızda Altınordu gerçeği var. Yerel yönetimlerimizin de desteğiyle tesisleşmeye giderek alt yapıya yönelmemiz gerekiyor. Biz Türk futbolunun da gelişmesine katkı koymalıyız. Geçtiğimiz yıl bir sporcumuza profesyonel liglerden teklif geldi, kaç para istediğimiz soruldu. Biz futbolcumuzun da önünün açılması adına oyuncumuzu bedelsiz, sonraki satıştan pay şeklinde gönderdik. Bugün kendi liginin en iyi oyuncularından biri. Çok ciddi de teklifler alıyor. İnanıyorum ki bize de para kazandıracak. Bu ve bunun gibi örnekleri artırmak için alt yapıya yatırım yapmamız gerekiyor. Bunu da ilerleyen yıllarda başaracağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

GİRESUNSPOR’U REDDETİ TORKOS’U ZİRVEYE ÇIKARDI

Torbalıspor’a başkan olduğunda süper ligde yer alan Giresunspor’da  yöneticilik teklifi aldığını, kendisine teklif edilen pozisyonun bugün herkesin gıpta ile baktığını ifade eden Arslan, “Ben o zaman Giresunspor yöneticilerine teşekkür ederek, oraya ayıracağım bütçeyi, yaşadığım yatırımlar yaptığım ilçemin kulübüne aktarmak istediğimi söyledim. Eğer onların teklifini kabul etsem Ali Koç, Dursun Özbek gibi üst düzey spor insanları ile bir araya gelen bir yönetici olacaktım ancak ben ilçemin kulübünün başkanı olmayı tercih ettim. Bundan da hiç pişmanlık duymadım. Yarın da duymayacağım” dedi.

Editör: İbrahim Danış