Torbalı ülke gündemine düştü Torbalı ülke gündemine düştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün iki ayrı programla Torbalı da halkla buluştu. Özel, buradaki konuşmasında Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin için övgü dolu sözler kullandı. Özel "Torbalı'ya her geldiğimde büyük bir coşkuyla karşılanıyorum, Torbalı'dan büyük bir umutla ayrılıyorum. Torbalı'nın balkonları, esnafları, sokaktaki çocuklarına kadar herkeste seçim heyecanı gördüm. İsmail Uygur başkanımızı rahmetle anmak isterim. Torbalı İsmail başkanı seçti. İsmail Başkan sağlık sorunları yaşadı, talihsiz bir kaza geçirdi ve aramızdan ayrıldı. Acısını bir kere daha paylaşıyoruz" dedi.

'KOLTUK İÇİN DEĞİL ATATÜRK PARTİSİ İÇİN'

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin'in elini kaldıran Özel, "İsmail Başkanımızdan sonra bayrağı Mithat Başkanımız devraldı. CHP'nin bayrağını yere düşürmedi, hepimizi memnun eden bir ağabeylik ile belediyemize sahip çıktı. Başkanımız şimdi bizimle adaya ve kampanyaya destek veriyor. Çıkar için değil, koltuk için değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi için çalışıyor. Bizler onun emanetini bekçileriyiz" diye konuştu. Öte yandan Başkan Tekin bu sözlere sosyal medya hesaplarından şu yanıtı verdi:
Sayın Genel Başkanımıza şahsıma dair sarf ettiği sözler için teşekkür ederim.

Cumhuriyet Halk Partisi benim baba ocağım. Burada doğdum, burada büyüdüm, meclis üyesi, belediye başkanı oldum. Bununla gurur duyuyorum, ömrüm boyunca da bu gurur madalyasını taşıyacağım…