Kurban Bayramı sonrasında vatandaşlar ellerindeki etleri değerlendirdikleri için kasapları tercih etmiyor. İlçede hizmet veren kasaplar, Kurban Bayramı sonrasında esnafın durgun bir dönem geçirdiğini belirtti. Bu durgunluğun uzun süreceğini öngördüklerini dile getiren kasaplar, durum böyle giderse pek çok esnafın kepenk kapatmak zorunda kalacağını ifade etti.

Fen lisesi önündeki engel kalkıyor Fen lisesi önündeki engel kalkıyor

“FİYATLAR ANORMAL DEĞİL”

Et fiyatlarının anormal düzeyde olmadığını ifade eden kasaplar, “Şu anda et piyasasında esnafımız durgun bir şekilde ilerliyor. Kurban Bayramı'ndan sonra bu durgunluk doğaldır ama bu sene fazladan bir durgunluk yaşayacağımızı öngörüyorum. Bu da alım gücünden kaynaklanıyor. Fiyatlar öyle çok anormal değil. Et fiyatlarını diğer ürünlerle kıyalarsan aslında pahalı değil. Daha ucuz olsun isteriz ama maliyetlere ve duruma bakarsak et fiyatları anormal bir durumda değil” dedi.

 “KAPANAN DÜKKAN OLUR”

Fiyatların her geçen arttığını dile getiren kasaplar, “Alım gücü maalesef çok düştü. Her geçen gün düşmeye de devam ediyor biliyorsunuz paramız eriyor. Yani her şey gün gün haberin olmadan bakıyorsun fiyatı yükselmiş. Böyle giderse kapanan dükkan olacak. Çünkü yaşayamaz. Bir hasta serumla nereye kadar yaşar? Belli bir yere kadar yaşar. Ondan sonra bir gün tıkanır. Şu anda aynı şey söz konusu ve esnafımız zor durumda” diye konuştu.

Editör: İbrahim Danış