CHP Belediye Meclis Üyesi olan ve belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Yıldırım Baytekin ile adaylık sürecini ve ön seçimle ilgili konuştuk.

Baytekin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle; Ben Torbalı‘da Parti içi iktidar mücadelesinden hiçbir zaman yana olmadım. Ben her zaman partimin Torbalı'da iktidar olmasından yana oldum. Benim bütün siyasi çalışmalarımı amacı parti içinde birlik ve beraberliğin sağlanması ve güçlenmesi noktasında olmuştur. Önümüzde çok ciddi bir yerel seçim var. Bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da da oyunu arttırarak devam ettirmesi cumhuriyetimizin değerleri, toplumun refahı için olmazsa olmazdır. Dolayısıyla yine tarihi sorumluluk taşıyacağımız bir seçimin arifesindeyiz.

Aday adaylık başvuruları büyük bir ilgi ve heyecanla devam ediyor. Elbette ki bu aday adaylardan birisi aday olacak ve Torbalı’da CHP’nin iktidarını sürdürmesi için mücadele verecek ve diğer aday adayları da ona destek vereceklerdir, vermelidirler. Burada en önemli olan şey CHP'nin birlik ve beraberliğidir. Partimiz ön seçim derse ön seçim. Temayül yoklaması derse temayül yoklaması. Veya başka bir yöntem derse onu da kabul edeceğiz. Ben şahsen bu noktada partimizin genel merkezimizin en doğru kararı vereceğini düşünüyorum. Burada önemli olan aday adaylık sürecinin CHP’nin birlik ve beraberliğine zarar vermemesidir. Tam tersine bu birlik ve beraberliği güçlendirmesidir.

AK Parti’de ‘Meclis krizi’ sürüyor AK Parti’de ‘Meclis krizi’ sürüyor

Önemli olan parti içi iktidar değil önemli olan partimizin Torbalı da ve tüm Türkiye’de önce yerelde sonra genel seçimlerde iktidar olmasıdır. Her koşulda buna çalışmak lazım. Cumhuriyeti sevmek, demokrasiye inanmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmek bunu gerektirir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarının devamını sağlamak için çalışma yapacakları bir dönemdir. Tüm aday adayları değerlidir, kıymetlidir ve hepsi de partimizin evladı ve yoldaşıdırlar. Başta ilçe Başkanlığımız olmak üzere hepimize düşen görev birlik ve beraberliği güçlendirecek çalışmaları yapmak ve yürütmektir. Benim bütün çabam bu yöndedir. Sayın Genel Başkanımız Özgür ÖZEL’in, MYK’nin ve parti meclisimizin aldığı ve verdiği her karar ve yöntem başımızın üstündedir.