Torbalıspor deplasmanda rahat kazandı Torbalıspor deplasmanda rahat kazandı

2019 seçimlerinde Belediye Başkan Aday adaylığından çekilip İsmail Uygur’u destekleyen ve belediye meclis üyesi olan, ilçede eğitim yatırımlarıyla tanınan Yıldırım Baytekin, CHP’den belediye başkan aday adayı oldu. Baytekin dün dosyasını CHP Torbalı İlçe Başkanlığı’na teslim etti.  Adaylık başvurusu sonrası açıklamalarda bulunan Baytekin şu ifadelere yer verdi;

Saygıdeğer hemşehrilerim, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, 

Bugün Sizlere hizmet etmek ve Torbalı’mızın geleceğini şekillendirmek adına, sizlerin desteğiyle belediye başkanlığına a. adaylığımı açıklamanın gururunu ve heyecanını yaşıyorum.

Ben, Gençlik kolları başkanlığından gelen birisiyim. 2019’ dan beri de meclis üyeliği görevini yürütüyorum. Geçen süre zarfında siyasi tecrübemizin ve vizyonumuzun arttığını düşünüyorum. Geldiğimiz bugünkü nokta da Parti Örgütünden, Torbalı halkından, sivil toplum örgütlerinden gelen baskı sonucunda bu onurlu  göreve talip oldum. Benim nazarımda siyaset bir bayrak yarışıdır. Ve iddia işidir. Bu daha iyisini daha güzelini daha fazlasını yapabilme iddiasıdır.

Ben Torbalıyı çok seviyorum. Hareket noktamız Torbalının yüzde yüzünü kapsayacak bir siyaset ve hizmet anlayışı olmalıdır. Benim nazarımda siyaset topluma hizmet etme aracıdır.

Torbalımızın daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve katılımcı bir kent haline getirmek için çıktığımız bu yolda, temel hedefimiz hep birlikte daha güçlü bir Torbalı oluşturmak. Eğitimden sağlığa, çevreden ulaşıma kadar her alanda kapsayıcı ve etkili projelerle Torbalı’mızı daha ileriye taşımayı amaçlıyoruz.

Parti ayrımı yapmadan, tüm hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına odaklanacak, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğiz. Bu süreçte sizlerle bir araya gelerek fikirlerinizi dinleyecek, ortak akıl ile hareket ederek şehrimizi birlikte yöneteceğiz.

 Bugün Torbalı tarihi açısından önemli olan birisinden de bahsetmek istiyorum. Bu kişi Torbalı’nın efsane Belediye Başkanı merhum İsmail UYGUR’dur. Efsane Belediye Başkanımız İsmail UYGUR 10 yıllık ilk başkanlık döneminde güzel ve örnek işler yaptı. Torbalı 10 yılda çok büyüdü ve gelişti. Bugün Torbalı’nın her tarafında İsmail Uygurun yaptığı yatırımları görmekteyiz. Kendisine bu konuda teşekkür ediyor ve rahmetle anıyorum. Onun döneminde gençlik kolları başkanlığını yapmış birisi olarak,  ayrıca Bir Torbalılı olarak ve belediye başkanlığına aday adayı olan birisi olarak ona şükranlarımı sunuyorum. Mekanı cennet olsun. Torbalılar kendisini ve eserlerini asla unutmayacak. Adını ve hizmetlerini her zaman yaşatacağız. Merhum başkanımızdan Sonra yani 2014-2019 tarihlerinde Chp iktidarımız 5 yıllık bir ara verdi   ve maalesef bu 5 yıllık sürede vizyonu olmayan büyük bir kasabaya dönüşen Torbalıyı hep birlikte yaşadık. Bunun en açık kanıtı da 2019 yerel seçimlerinde Akparti yönetiminin seçimi kaybetmesi benim de desteklediğim ve meclis üyesi olduğum İsmail Uygur’un seçimi yeniden kazanmasıydı. Bize güzel projeleri ve hedefleri olan bir Torbalı bıraktı.O yüzden yeniden yine daha güçlü bir Torbalı’yı hep birlikte yaratmalıyız. Ortaya koyacağımız büyük hedefler ve projelerle önümüzdeki 5 yıl içinde Torbalı İzmir’in en gözde ilçesi olacaktır. Torbalı Türkiye’nin gündemine oturabilecek bir ilçedir. Sanayi, tarım, hayvancılık Tarihi-kültürel açıdan Türkiye’de söz sahibi olabilecek potansiyeli vardır. Bu alanlarla ilgili projelerimizi hazırlıyoruz. Rahmetli Başkanımız İsmail UYGUR’un yapmış olduğu çalışmaları daha ileriye taşımak gerekir onları be yemi projeleri hayata kazandırmak için var gücümle çalışacağım.

Partimiz bu sorumluluğu bana verir ve onurlu görev için beni uygun görürse daha iyisini yapmak için gecemi gündüzüme katıp çalışacağım. Bu görevi ilçe örgütümüzle birlikte başaracağımıza inancım tamdır.

Aday adaylık açıklamam katılmak isteyen çok fazla partilimiz sevgili Torbalı’ lı hemşerilerimiz oldu. Bundan çok memnun oldum. Gerek arayan , mesaj gönderen,sosyal medyadan desteklerini bildiren herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Başvuruyu ailemle yapmak istedim.  Yanımda Eşim, kızım ve oğlumla geldim. Aday Adaylık başvuru çalışmalarının çok hassas bir süreç olduğunu düşünüyorum. Çünkü Aday adayı olan birçok arkadaşımız var. Sonuçta , partimiz,örgütümüz kime görev verirse o arkadaşımız önümüze geçecek bizde onun yanında yer alacağız,almalıyız. Partimizin vereceği karar tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerin de uyacağı bir karar olacaktır. Çünkü hiç kimse CHP’den daha büyük değildir. CHP’li  olmak  bunu gerektirir diye düşünüyorum.Bizler de Torbalı’da toparlayıcı olmalıyız. Birbirimizi ötekileştirmeye dışlamaya hiç kimsenin hakkı ve lüksü olmadığını düşünüyorum. Bundan dolayı bu süreçte aday adayı bir  arkadaşımın bile incinmesi  , partililerimiz arasında ,Torbalı’ lı vatandaşlarımız arasında gerginlik, kırgınlık oluşmasından üzüntü duyarım. Bizler Torbalıyı yönetmeye talibiz. İlçe Başkanını seçmiyoruz. Belediye başkanı aday adayı başvurusunu yapıyoruz. Bölen, ötekileştiren değil birleştiren olmalıyız. Biz Torbalı’nın tamamının hizmetine talibiz. inşallah aday olduğumuz zaman asıl o zaman meydanları doldurup hep birlikte mitinglerimizi yapacağız.

Desteklerinizle, birlikte yazacağımız bu yeni başlangıcın Torbalı’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Torbalı’lı hemşerilerimize sevgi saygılarımı sunarım.