Engelsiz yaşam yolunda projeler yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar ve aileleri için Kubilay Arabalı Vapuru’nda Yaza Merhaba etkinliği düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Yüksel Taşkın, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Engelsizmir Kongre Başkanı Dr. Levent Köstem, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk ve Engelli Meclisi Başkanı Tülay Çelenk’in girişimi ile Torbalı’da yaşayan engelli vatandaşlarda tura katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu dinletileri eşliğinde düzenlenen etkinliğe katılanlar bir buçuk saat boyunca keyifli bir Körfez turu yaptı.

"BU ŞEHRİ ENGELSİZ BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİM"

Yaz sıcağının kendini hissettirdiği bugünlerde vapur yolculuğunu birlikte yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Tunç Soyer, “Bu şehri engelsiz bir kent haline getirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim. İyi ki varsınız” dedi.

İZMİR STK’LARLA UYUM İÇİNDE

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Yüksel Taşkın da, “İzmir’de her zaman sivil toplum kuruluşlarıyla bir uyum söz konusu. Bizler bireyleri öne alan, halkı öne alan bir sosyal devleti kurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.-

HERKES FARKLI HERKES EŞİT

Engelsizmir Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Köstem ise “Engelsizmir Şube Müdürlüğü yürütücülüğünde, toplum içinde yaşayan her bireye eşit hak ve olanakların sunularak, bireyin kullanıcısı olduğu çevrede başka bir bireyin yardımına gerek duymaksızın, diğer kullanıcılarla eşit, güvenli ve adil bir şekilde, toplum yaşamının tüm alanlarına tam katılımının sağlanması hususunda erişilebilirlik çalışmaları sürdürülmekte. Bu çalışmaların öncüsü Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yoksul öğrenciler aç kalmayacak Yoksul öğrenciler aç kalmayacak

ÇELENK’TEN DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR

Torbalı Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Tülay Çelenk desteklerinden ötürü Torbalı Belediyesi’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Çelenk yaptığı açıklamada “Torbalı’da yaşayan engelli bireyler olarak Büyükşehir’in düzenlediği Yaza Merhaba turuna katılım sağladık. Bizlere desteklerini esirgemeyen Torbalı Belediyesi’ne ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Torbalı Kent Konseyi ve Engelli Meclisi olarak bu tür organizasyonlara katılım sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim