Allstar Spor Kulübü A Takımı, Dost Spor Kulübü'nü Yendi Allstar Spor Kulübü A Takımı, Dost Spor Kulübü'nü Yendi

Bizim İbrahim Kaya enteresan bir çocuktur. Ele avuca sığmaz. Günlük politikalar icat eder. Ona o gün ne lazımsa, onu üretir. Varsayımlarla yaşar ve yazar.

Sonucu, gerçekliği hiç önemli değil. Yeter ki o gün o iş görülsün. Kendisinden kim ne talepte bulunduysa, talebi yerine getirir.

İyi çocuktur aslında çevresinde ki kişilere yardımcı olduğu sürece mutlu olur. İyilik severdir, yakın çevresini kırmaz üzmez.

Ya bunu böyle yazıyoruz ama işin aslı böyle değil. Yarın bu yazdıklarımızın tersi çıkarsa bu millete ne deriz diye hiç düşünmez ve sonunu düşünen kahraman olamaz der ve bodoslama girer konuya.

İbrahim Bey bu aralar yoğun gerçi her seçim bir yoğunluk yaşar kendisi. Şimdilerde gündeminde CHP var. Gündeminde değil de güdümünde CHP var diyebiliriz. Aklınca CHP’yi yazdıklarıyla bölüp parçalayıp yönetecek. Adeta dış güçler gibi.

İbrahim Torbalı siyasetinin ordinaryüsü

CHP’nin ise CEO’su, tabanı tanıyor, tabanın ne düşündüğünü nasıl hareket edeceğini biliyor, ölçüyor biçiyor, asıyor kesiyor. Ötekileştiriyor vs. kin nefret uyandırmak istiyor ve kişileri hedef gösteriyor.

CHP’nin seçimine yön vermek adına ne yapılması gerekiyorsa yapıyor. Oy kullanması gerekiyor onu da gerçekleştiriyor.

Kendisi AK Parti Milletvekili Atilla Kaya’nın danışman ekibindeydi. Bir Önceki dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in de basın danışmanı. Ancak CHP’nin aktif üyesi. Burası nasıl ama çok şokomelli değil mi?

Bir oy ne kadar kıymetlidir iyi bilir ve önem verir. Geçtiğimiz gün Ertuğrul Mahallesi delege seçimlerine katılarak partililik görevini yerine getirdi oyunu kullandı.

Evet yanlış okumadınız nakarata gerek yok. AK Parti Milletvekili Atilla Kaya’nın danışman ekibinde yer alan İbrahim Kaya CHP delege seçimlerinde oy kullandı. (Delege seçimlerine ve sürece zarar vermemek adına İbrahim Kaya’ya talimat veren AK Partilileri şimdi yazmıyorum. Sürecin sonunda seçimler bittiğinde projeyi sizlerle buradan paylaşacağım.)

İşte sevgili okurlar seçimlerin efendisi İbrahim Kaya yine slalom yapıyor. Hayretle ve imrenerek izliyoruz.

Aslında CHP, boşuna seçim yapıyor, İbrahim Kaya’yı takip etseler karşılarına talebe gibi önlüklerini giyip geçseler doğru yolu görecek ve zaman kaybı yaşamayacaklar.

Sevgili İbrahim, bunları birilerini çok sevdiği için yapmıyor. Üyesi olduğu partiye karşı içinde kin ve nefret dolu. İşin içinde CHP olduğu zaman sağlıklı düşünemiyor.

Enteresan olan İbrahim Kaya’nın yaptıkları değil. İşin en tuhaf olan yanı ise mavi listeyi hazırlayan kişilerde.

Şaka gibi ya sabah akşam CHP’yi yalan yanlış eleştiren İbrahim Kaya’dan ajans desteği alıyorlar. Akıl alacak şey değil.

İbrahim Kaya’ya CHP delege seçimlerinde beraber çalışalım senin desteğine ihtiyacımız var dediklerinde İbrahim’in ilk düşüncelerini merak ediyorum.

Kısacası körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. İbrahim Allahtan daha ne isteyebilir ki. Medet aramaya ayağına kadar getirmiş CHP’lileri.

Neyse seçimlerin efendisi İbrahim kardeşim delege seçimleri bittiğinde hangi işlerle vakit geçireceğim diye düşünme. Ağustos ayı içerisinde arıcılar birliğinin seçimi var. Bir aday bul. Aday bulmakta çok zorlanacağını tahmin etmiyorum. Ama bulacağın adayın dikkat et polen alerjisi olmasın. Polene alerjisi var ise sıkıntı büyük olur. Polene alerjisi olan birini arıcılar birliğine aday yapmak Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzer. Hiç olacak iş değil ama mavi listenin teknik heyeti maalesef Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkıştı. Üzücü ama bir gerçek var sonuç 2/0

Delege seçimlerini takip ediyor, izliyor ve notlarımı alıyorum. Seçimlere zarar vermemek adına topa girmiyorum.

Seçimlerden sonra mavi listenin teknik direktörünü ve hatalarını kaleme alacağım.

Mesela, mevcut belediye başkanının doğal delege olduğunu bilmelerine rağmen, iki gündür sonuçlar alan listeye Mithat Tekin’i ekleyerek O’nu mağlubiyete ortak etmek istediler.

Şimdi bu köşe yazısını okuyup bana darılacak olan CHP’lileri tahmin ediyorum. Bu kişilere sadece şunu demek istiyorum. CHP’nin delege seçimi var ve Mesut Güler aday oluyor. Mesut Güler’in açıklamasının girilmesi için Torbalı Günceli yani bizi arayan kişi İbrahim Kaya.

Evet tekrar ediyorum Mesut Güler’in açıklamasını girmemiz için arayan kişi İbrahim kaya

Pardon var mı hala bu köşe yazısı için kızan eden darılan.

Sürç-i lisan ettiysek af ola.

PARDON..!