Torbalı Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 100.Yılı kapsamında yapımı sadece 7 günde tamamlanan 100. Yıl Zübeyde Hanım Botanik Parkı'nın açılışını bugün gerçekleştrecek. Çalışmaları 1 haftada tamamlanan parkın açılışı, bugün saat 16.00'da olacak.

Belediye tarafından Türkiye’nin en kısa sürede tamamlanan, Sadık İleri Bulvarı, Engelsiz Yaşam Parkı’nın yanındaki boş alanda yer alan park, 100’den fazla ağaç ve bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Parkın içinde bulunan süs havuzunda, suda yaşayan bitki türleri ve balıklar yer alırken doğal habitatı sağlamak için 2 adet de böcek oteli bulunuyor.

Muratbey'de korku dolu alnlar Muratbey'de korku dolu alnlar

KİTAP KAFE DE KAZANDIRILIYOR

Cumhuriyetin ilanının 100.yılı nedeniyle ilçede kalıcı bir eser bırakacak olan Torbalı Belediyesi ayrıca parkın içine, öğrencilerin ders çalışabileceği, vatandaşların kitap okuyabileceği bir de Kitap Kafe kazandırıyor.Torbalı Belediyesi'nin açılışa ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi:

"Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir şekilde ilçemize kısa sürede kazandırdığımız ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetli annesinin adını verdiğimiz, Zübeyde Hanım 100. Yıl Botanik Parkımızın açılışında tüm halkımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız."

Editör: TE Bilisim