İYİ Parti Torbalı İlçe Teşkilatı bugün aralarına katılan 200’ü aşkın üye için rozet töreni düzenledi. Beyaz Kafe’de gerçekleşen törene İYİ Parti İzmir Milletvekili-İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu’nun yanı sıra Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu ve Torbalı  Kent Konseyi Başkanı Sefer İpekli de katıldı. Konuşmaların ardından gerçekleşen rozet takım töreninde, partililerine rozet takan Dervişoğlu yeni üyelere, “Aramıza hoş geldiniz” dedi.

KÜNARLIOĞLU: PES ETMEK LUGATIMIZDA YOK

Oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen törende ilk olarak İYİ Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu konuşma yaptı. Künarlıoğlu yaptığı açıklamasında, “Bundan 3 yıl önce parti olarak çıktığımız bu yolda hızla ve kararlı olarak emin adımlarla yürüyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener önderliğinde cesurlar hareketi olarak atılan bu adım şuan 32 vekille mecliste temsil edilmektedir. İlçe teşkilatları, siyasi partilerin yıkılmaz kaleleridir. Bizler bu partilerin yılmaz neferleri olarak, durmadan-yorulmadan hedefimiz olan yerelde ve genelde iktidarlık için mücadele edeceğiz. Yılmak, durmak, vazgeçmek, pes etmek gibi kelimeler biz İYİ Partililerin lugatında hiçbir zaman olmamıştır, asla da olmayacaktır. Bugün burada aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla mücadelemize daha güçlü devam edeceğiz. Ailemize yeni katılanlara evimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

KIRKPINAR: ENGELLERİ AŞA AŞA GELİYORUZ

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hükmen Kırkpınar ise yaptığı konuşmada, “Aramıza katılacak olan, bundan böyle iyilik hareketinin birer neferi olarak yanımızda, arkamızda ve hatta başımızın üstünde yeri olacak olan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Önümüzdeki Pazar günü 3. Yılını dolduracak olan İYİ Parti, bir büyük mücadeleyi yorulmadan, bıkmadan engelleri aşa aşa geliyor. Çok şükür ki bugün parlamentoda vekillerimiz, bayrağımızı taşıyan belediye başkanlarımız var. Çok şükür ki ümidini kaybetmeyen, hayal kurmaktan vazgeçmeyen iyi bir gençliğimiz var. Bu toplantılarla sayılarımız her gün artıyor. Millet İttifakı’nın iktidarına giden yolda Allah bizi utandırmasın” ifadelerini kullandı.

DERVİŞOĞLU: İYİ PARTİ’NİN SAHİBİ TORBALILILARDIR

Kırkpınar’ın açıklamalarından sonra kürsüye davet edilen İYİ Parti İzmir Milletvekili-İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu, “Bugün burada ilçe başkanlığımızın önderliğinde üye katılım töreni için aranızda bulunuyorum. Bu organizasyon için ilçe yönetimimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu bizim iktidar yolculuğumuzda önemli bir adım olarak tarihe geçecektir. İYİ Parti’yi kurarken çıktığımız yolculuğun önemini tarif ede ede geldik. Türkiye siyaseten bir tıkanmışlık yaşıyordu. İş başında bulunan iktidar almış olduğu kararları dayatıyordu. Hepinizi bildiği gibi öncesinde de Türkiye’de sistem değişikliği gerçekleştirildi. Partili hükümet sistemi siyasi partilerin önünü kapatabilecek stratejileri de içinde barındırıyordu. Bu süreçte İYİ Parti bir ihtiyaç haline gelmişti. İYİ Parti’nin sizden başka sahibi yoktur. İYİ Parti’nin sahibi Türkiye’dir, İzmir’dir, Torbalı’dır” dedi.

DERVİŞOĞLU İKTİDARA YÜKLENDİ

Açıklamalarını sürdüren Dervişoğlu, “Benim Torbalılı hemşerilerim İzmir’in, Türkiye’nin en verimli ovasında yaşıyorlar. Toprağa düşürdükleri terin karşılığını alamamaları onların hakkı mıdır? Çiftçi toprağını ekemeyecek, esnaf dükkanını açamayacak, fabrikacı-sanayici fabrikasını çalıştıramayacak, bir salgınla karşı karşıyayız bunun planlaması yapılamayacak, sonra iki vatandaş maske takmadı, düğünde oynadı diye ‘Sizin yüzünüzden pandemi arttı’ ithamıyla karşı karşıya kalacak. AK Parti önce kendi partisinin gerçekleştirmiş olduğu toplantılara, kendi partililerinin düğünlerine baksın. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan elini Torbalılının yakasından, cebinden çeksin artık” dedi.

TUZ KOKTU

‘Tuz koktu, tuz’ diyen Dervişoğlu, “Adalet duygusunun zedelendiği toplumlarda zedelenmeyen müessese kalmaz. Kendini hukukun ve adaletin güvencesinde sayamıyor artık insanlarımız. Buradan size hatırlatıyorum. Hakimin oturduğu post peygamber postudur. Hakimi oturduğu postundan kaldırıp, iktidar kucağına oturtmanıza asla izin vermeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun, sizlerin adına direneceğiz. Gücümüzü sizden alıyoruz” ifadelerini kullandıktan sonra sözlerini toparlayıp konuşmasına son verdi. Ardından parti yöneticileri ile yeni üyelere rozet takan Dervişoğlu, seçimde parti olarak destek verdikleri Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’dan da bir yeni üyeye rozet takmasını istedi. Dervişoğlu bu durum için gazetecilere, “ ‘Diyeceksiniz ki neden İsmail Uygur rozet takıyor.’ Değerli başkanımız bu ilçenin şehrül emini olduğu için ve bizim de desteklediğimiz bir isim olduğu için bunu kendisinden rica ediyoruz” ifadelerinde bulundu.