Torbalı’da Halil Müftüoğlu tarafından açılan ve kısa süre sonra da kapanacak olan Uğurlu Halı Dünyası, fiyatlarıyla ‘Yok artık’ dedirtiyor. Ertuğrul Mahallesi, eski Özel Olgun Koleji karşısına açılan Gaziantep Halı Dünyası’nda halıların fiyatı sadece 50 liradan başlıyor. Üstelik bu halıların tamamı saçaklı. Yün, kaymaz taban, keçeli ve deri taban halıların bulunduğu Gaziantep Halı Dünyası, kilim ve halı sektörünün merkezi konumundaki Gaziantep’teki halıları Torbalılılarla buluşturuyor. 2023’e girdiğimiz bu günlerde iğneden ipliğe her şey zamlanırken, Uğurlu Halı Dünyası’nda fiyatlar 2018’e döndü. Kısa süre sonra kapanacağı için stokları eritmek isteyen Halil Müftüoğlu, halıların metrekare fiyatını 50 liraya düşürdü. 4 metrekarelik bir halı 200 liradan satılırken büyük boy denilen 6 metrekarelik halı ise 300 liradan satışa sunuluyor. Renk renk, desen desen halılardaki fiyatlar müşterileri cezbediyor. Öte yandan işletmede paspaslar ise 10 liradan başlıyor. Yuvarlak metrelik paspaslar ise sadece 50 lira. Cumartesi ve Pazar günleri de açık olduklarını ifade eden Müftüoğlu tüm ilçe sakinlerini mağazalarına davet etti

FİYATLAR ÇOK CAZİP

Yüzde 80’lik indirimle satışa sunulan halılar, uygun fiyatının yanı sıra kalitesiyle de göz kamaştırıyor. En pahalı halının yün ve marka halı olduğu mağazada bu halı bile 650 liradan satılıyor. Neredeyse bir halının yıkama fiyatına yenisinin satıldığı mağaza özellikle yaz aylarının başladığı şu günlerde hareketlilik yaşıyor.  Halıları yıkatmak yerine yaza yepyeni halılarla giren vatandaşlar hem sıfır halılara kavuşuyor hem de odalarının havasını değiştiriyor. Mağazada 4 metrekare halı 200 liradan,  5 metrekare halı 250 liradan, 6 metrekare halı 300 liradan, yün yollukların metrekaresi ise 150 liradan satılıyor. Dinarsu 6 metrekare halı ise sadece 400 liraya satılıyor. Uygun fiyatlarla dikkat çeken halı mağazasında paspaslar 10 liradan, dijital çocuk halıları 200 liradan, ikili yastıklar 60 liradan satılıyor. Özel kilimlerin de yer aldığı Gaziantep Halı Dünyası, çoklu alımlarda nakliye konusunda da yardımcı oluyor. Türkiye’nin en saygın marka halılarının şaşırtan fiyatlarda alıcı bulması özellikle son zamanlarda ekonomiden yana dertli olan vatandaşların yüzünü güldürüyor.

MÜFTÜOĞLU’DAN MAĞAZAYA DAVET

Her çeşit halı, yolluk ve kilimin yer aldığı mağaza her sabah 08.00’da açılıyor akşam 22.30’da kapanıyor. Aynı zamanda üreticisi oldukları halıları çok uygun fiyatlarla ilçe sakinleriyle buluşturduklarını ifade eden Halil Müftüoğlu, “Yıllar öncesinin fiyatlarıyla satış yapıyoruz. Bu fiyatlarda Türkiye’de halı satan başka mağaza yok” ifadelerini kullandı. Çoklu alımlarda nakliyeyi de üstlendiklerini belirten Müftüoğlu, haftanın 7 günü açık olduklarını, tüm ilçe sakinlerini açtıkları mağazaya davet ettiklerini söyledi. Dileyenler 05427410827 numaradan işletmeye ulaşılabilir.

Torbalı’daki taksiler artık daha güvenli olacak Torbalı’daki taksiler artık daha güvenli olacak