Ahmetli Mahallesi’nin sevilen isimlerden, ilçenin aktif derneklerinden Ahmetli Köyü Yörük Kültürü Geliştirme ve Yaşatma Derneği’nin kurucu başkanı olan Ali Şurgun, Cumhuriyet Halk Partisi’nden meclis üyeliği için başvuruda bulundu. Doğuştan bedensel engelli olan Şurgun, belediye meclisinde engellilerin değil engellenenlerin sesi olmak istediğini belirtti. Torbalı Belediyesi’nin çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra emekli olan, o günden bu yana CHP’de üye olan Şurgun, asıl engelin kafalarda olduğunu belirterek, engelli oluşunun ilçesine hizmet vermek için herhangi bir engel oluşturmadığını kaydetti. Belediyede  24 yıl çalıştığını belirten Şurgun, belediyeciliğe de hakim olduğunu ifade etti.

BELEDİYECİLİK TECRÜBESİYLE

Ali Şurgun meclis üyeliği açıklamasında, “1978 yılından bu yana gönül verdiğim, görüşlerini benimsediğim, düşüncelerime uyan CHP’de başladığım yolculuğum hiç yalpalamadan onun bunun siyaset görüşüne göre değil bugüne kadar devam etti. Yaşamımın son döneminde, Torbalı CHP  İlçe Başkanlığı’nda meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptım.  Partimize fikirlerimle, düşüncelerimle ve eski bir belediye birikimim ile belediye meclisinde CHP adına hizmet etmeye çalışacağım” dedi.

ENGELLİ VURGUSU

Mahalleyi baştan aşağı yıkattı, tertemiz yaptı Mahalleyi baştan aşağı yıkattı, tertemiz yaptı

Engeline ve toplumun engellilere bakış açısına da değinen Şurgun, “Engeli olmayan insanların bir kısmı biz bedensel ve ortopedik engelli kişileri insan olarak görmemektedir. Ancak öyle kendini yetiştirmiş engelli bireyler var ki günümüz yöneticilerine yolda bırakır.  İsmet İnönü'nün bir sözünü hatırlıyorum; "Bir ülkede namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülkede kurtuluş yoktur" sözüne ilaveten “Bir  ülkede engelli kişilerde en az beyinden engelli, yobaz düşünceli kendinden başkasını tanımayan vb insanlar kadar cesur ve korkusuz olsa inanınki yaşam çok daha başka çok daha güzel olur” sözünün arkasındayım” ifadelerini kullandı