Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Spor Kulübü üyesi Songül Dolaz, Muğla'nın Fethiye ilçesinden Antalya'ya uzanan ve dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri olarak kabul edilen Likya Yolu'nu tamamlayarak Torbalı'da bir ilke imza attı. Likya Yolu, görkemli tarihi alanları ve doğa harikalarını içinde barındıran 520 kilometrelik bir rota olarak biliniyor. Batı, Orta ve Doğu Likya olmak üzere üç etaptan oluşan bu yolculukta, Songül Dolaz Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Spor Kulübü'nün parkurunu tamamlayan ilk üye olarak kayıtlara geçti.

Taştan’dan Merve Pide’ye teşekkür Taştan’dan Merve Pide’ye teşekkür

Kulüp, sadece dağcılık ve doğa sporları etkinlikleriyle değil, aynı zamanda sosyal farkındalık projeleriyle de öne çıkıyor. Her yaş grubundan üyeleri ve sporcularıyla faaliyet gösteren kulüp, Songül Dolaz'ın Likya Yolu'nu çocuklara ithaf etmesiyle de dikkat çekti.

Kulüp Başkanı Mustafa Kapucu yaptığı açıklamada “Kulübümüz dağcılık ve doğa sporları etkinlikleri dışında sosyal farkındalık projeleri de üretmektedir. Her yaş grubundan üyemiz ve sporcumuz bulunmaktadır. Sporcumuz Songül Dolaz 520 kilometrelik Likya parkurunu çocuklara ithaf etmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz” dedi.