Ertuğrul Koca, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kebapçılık yaparak geçimini sağlarken, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sonrası işletmesinin ve evininin yıkılmasıyla zor günler yaşadı. Ekmek teknesi olan işletmesinin yıkılmasıyla ne yapacağını bilemeyen Koca, Ayrancılar’a gelerek burada yaşamaya başladı. Mesleğini de en güzel şekilde sürdürebilmek adına Elbistanlı kebapçıi burada bir küçük kebap salonu devraldı. Medifema’nın acil girişinin hemen karşısında devraldığı kebap salonuna da ‘İsot Dürümcü’ adını verdi.  Bölge lezzetlerini Torbalı’ya taşıyan Koca, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanırken, Kahramanmaraş’ta yaptığı lezzetleri burada daha iyi yapmaya çalıştığını söyledi. Depremin yaşattığı yıkımı acı bir şekilde yaşadığını belirten Koca, “Çok şükür birinci dereceden can kaybımız olmadı ama mal kaybı bayağı fazla oldu. Allah cana vereceğine mala versin, inşallah her şeyin üstesinden geliriz” dedi.

ASRIN FELAKETİNDEN SONRA TORBALI’DA HAYATA TUTUNDU

Kahramanmaraş’ta yakalandığı depremin ardından uzun süre ne yapacağını bilmediğini dile getiren Ertuğrul Koca, çok zor günler yaşadıklarını söyledi. Maddi zararın her zaman telafi edileceğini, önemli olanın sağlık olduğunu belirten Koca şunları söyledi:

“Elbistan’dan Torbalı’ya geldik. 6 Şubat sabahı zor bir güne uyandık, Allah kimsenin başına vermesin. Çok büyük, dünya tarihinin görmediği bir felaketi yaşadık. Bunu insanlara ne kadar anlatsam da acısını ancak yaşayan bilir. Çoluk çocuk olarak o anı çok kötü yaşadık. Çok şükür çekirdek ailemizde can kaybımız olmadı ama çok sevdiğimiz akrabalarımızı, dostlarımızı kaybettik. Ülke olarak gerçekten zor anlar yaşadık, Allah bir daha kimseye böyle bir an yaşatmasın. Elbistan’daki  işletmemiz ne yazık ki enkazın altında gitti. Sağlık olsun dükkânla doğmadık çok şükür Allah canımızı bağışlayıp, çoluk çocuğumuza bir sıkıntı vermedi elhamdülillah. Sonrasında Ayrancılar’a taşındık.

Keplerini Metropolis’te attılar Keplerini Metropolis’te attılar

Alacalı Emlak ve Akın İnşaat bize tüm imkanlarını seferber etti; onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok şükür iyiyiz burada, Ayrancılar halkına da sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Umutsuzluğa kapılmadım, Allah’a dua ettim, Allah bize yardım etti. Elbistan’ın en güzel lezzetlerini buraya taşıdık. Etlerimiz kuzu etidir. Kuzu ciğer, kuşbaşı ve adana kebabı dâhil her şeyi buraya taşıdık. Elbistan’da ne yapıyorsak burada daha iyisini yapmaya çalışıyoruz çünkü insanlar bizim hakkımızda konuşsun ve buraya gelip lezzetlerimizi tatsın istiyoruz. Ayrıca dükkan sahibi Uğur Aslan’a da teşekkür ediyorum, onun da bize destekleri oldu bu süreçte” dedi

Editör: TE Bilisim