Torbalı geçtiğimiz günlerde kapısını ilçe sakinlerine açan çok özel bir işletmeye merhaba dedi. Geçtiğimiz Pazar günü Torbalı Mahallesi Metropolis Bulvarı üzerinde hizmete açılan Bozzade Künefe Katmer işletmesi, lezzeti ile farkını ortaya koydu. İlçedeki büyük bir eksikliği gideren işletme 400 metrekarelik bir alanda ilçe sakinlerini bekliyor. İki katlı salonda hizmet veren Bozzade Künefe Katmer salonunun işletmeciliğini ise Ekrem Bozkurt, yapıyor. Uzun yıllardır sektörde hizmet veren Bozkurt, Uşak’taki şubenin ardından ikinci şubesini ise Torbalı’ya açtı.

YÜZDE 100 DOĞAL YÜZDE 100 KALİTELİ ÜRÜNLER

Bünyesinde bulundurduğu 10 çeşit künefe ve 4 çeşit Gaziantep katmeri ile ilçe sakinlerine eşsiz bir lezzet sunan Bozzade Künefe Katmer işletmesi, kullandığı yüzde 100 doğal ve kaliteli ürünler ile de fark yaratıyor. Tereyağını, fıstığı, kaymağı, kadayıfı ve hamuru Şanlıurfa ve Gaziantep’ten getirten işletme, künefenin peynirini ise Hatay’dan getirtiyor. Antep fıstıklarını kendi tarlalarından toplayarak ilçe sakinlerine sunan işletme, şerbet için kullandığı şeker bile pancar şekerinden. Tamamen doğal ve kaliteli ürünlerden hazırlanan katmer ve künefeler, ilçe sakinlerinden de tam not alıyor.

YANCILARI İLE FARKINI ORTAYA KOYDU

Torbalı’da tatlı yemek isteyenlerin ilk durağı olması beklenen Bozzade Künefe Katmer, tatlı yanında verdiği yancılar ile de adeta fark yaratıyor. Bu özelliği ile ilçede tek olan işletme künefe veya katmerin yanı sıra yancı olarak, 5 çeşit meyve, karışık lüx çerez (kaju, fındık, badem, antep fıstığı), süt, bakır çaydanlıkta çay ikram ediyor. Tamamı ücretsiz olan yan ürünler ise müşteriler tarafından da çok beğeniliyor.

TORBALI’YA YENİ BİR SOLUK GETİRDİK

Torbalı’ya kaliteli bir lezzet getirdiklerini ifade eden işletme sahibi Ekrem Bozkurt, yaptığı açıklamada “Uzun yıllardır bu sektörün içerisindeyim. Torbalı’da açmış olduğumuz işletme ile de ilçe sakinlerine yeni bir lezzet durağının kapısını açtık. Ürünlerimiz tamamen doğal. Hepsini, Gaziantep, Urfa ve Hatay’dan yani kendileri ile özdeşleşmiş memleketlerden getiriyoruz. Kaliteli ürünlerimizi sizlere sunuyoruz. Kendimizin beğenmediği hiçbir ürünü de sizlere sunmuyoruz. Kısa bir süre önce açılmamıza rağmen çok olumlu dönüşler aldık. Tüm ilçe sakinlerimizi Metropolis Bulvarı’nda hizmet veren işletmemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Demir 38 günde 60 mahallede vatandaşlarla buluştu Başkan Demir 38 günde 60 mahallede vatandaşlarla buluştu

Editör: Ömer Dur