Merakla beklenen kaymakam ve vali yardımcıları kararnamelerinin hazır olduğu ve bu gece Resmi Gazete’de yayınlanmdı. Gece yarısı kararname ile birlikte Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Trabzon'a vali yardımcısı olarak tayin olurken, yerine Isparta Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Torbalı Kaymakamı olarak atandı.

Elektrik kabloları, sokak ortasında bırakıldı Elektrik kabloları, sokak ortasında bırakıldı

ADEM ÇELİK KİMDİR?

Torbalı'ya atanan Adem ÇELİK, 1979 yılında Ağrı'da doğdu. Kaymakam ÇELİK, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazarak, 23.02.2005 tarihinde Kocaeli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Karabük İlinin Eflani, Ovacık ve Eskipazar İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunan Kaymakam ÇELİK, yabancı dil eğitimini yurt dışı stajı kapsamında bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Leicester Şehrinde bulunan Leicester Üniversitesi'nde tamamladı.

92. Dönem Kaymakamlık Kursunun ardından sırasıyla; 2008-2010 yılları arasında Samsun İli Asarcık İlçesi Kaymakamı, 2010-2012 yılları arasında Ardahan İli Hanak İlçesi Kaymakamı, 2012-2016 yılları arası Isparta İli Uluborlu İlçe kaymakamı, 2016-2019 yılları arası Diyarbakır İli Silvan İlçesi Kaymakamı ve Silvan Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptı. 2019-2024 yılları arasında Eğirdir Kaymakamlığı yaptı.

Kaymakam Adem ÇELİK, İçişleri Bakanlığının 2024 yılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Torbalı Kaymakamlığına atanmıştır.

Editör: Haber Merkezi