Torbalı’da eğitim veren Nene Hatun Anaokulu, çocuklara trafik kurallarının uygulamalı öğrenebilmeleri için "Çocuk Trafik Eğitim Parkurunu" faaliyete soktu. Okul Müdürü Cem İlan’ın gayretleriyle okula kazandırılan parkuru ilçe protokolü açtı. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, İlçe Emniyet Müdürü Murat Muhittin Yener, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Yavuz Yaşar, Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Özgür Erman Çağlar, aynı zamanda parkur sponsoru olan Bahçıvan Grup Yöneticisi Utkucan Bahçıvan ve çok sayıda davetli parkur açılışında yer aldı. Parkurun açılışından sonra da okul tarafından davetlilere ve velilere aşure ikramında bulunuldu         

                                                                                         

GÜVENLİ TRAFİK ORTAMI

Güvenli trafik ortamını oluşturmak, geleceğe yapılacak en değerli yatırım olduğunu belirten Torbalı Kaymakamı Ercan Öter; "Bu sistemin aksaksız işlemesi için insanların bir yerden, bir başka yere ulaşmasını sağlamakla olur. Tabi ki burada trafik bilincinin oluşmasındaki en önemli şey ailedir. Trafik eğitimi, aileden başlar. Şu anda anaokulunda olan çocuklarımız trafikte yaya ve yolcuyken, bir süre sonra sürücü olacaklardır. Trafik eğitiminin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Ancak bu eğitimin nasıl ve ne şekilde yapılacağı konusunda eksikliklerimiz bulunmaktadır. Bunun için çocuklarımıza yapılan bu parkur hayırlı olsun" dedi.

ÇOCUKLAR HAYATA GÜVENLİ BAŞLAYACAK

Parkuru kuran Nene Hatun Anaokulu Müdürü Cem İlan ise; "Küçük yaşlarda verilen eğitimin çocukların üzerindeki kalıcılığının azımsanmayacak kadar önemlidir. Zihinsel gelişimin büyük oranda gerçekleştiği ve kişiliğin şekillenmeye başladığı okul öncesi dönemde verilen trafik eğitiminin son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Sevgi, saygı, sabır, hoşgörü ve sorumluluk bilinci vermek üzere yürüttüğümüz değerler eğitim kapsamında, trafik konusunda bilinçlenmeleri için çocuklarımızı hayata en güvenli bir şekilde hazırlamayı kendimize görev edindik. Çocuklarımıza ileriki hayatlarında emin adımlarla ilerleyebilmeleri için gerekli eğitimleri vereceğiz" dedi.